Euro
10.1219
0%
Dolar
8.5546
-0.05%
Altın
497.08
0.39%
Borsa
1.36
0%
Bitcoin
339.474
7.95%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Almanya'da Türk semtine ırkçı afiş asıldı

  Almanya'nın Duisburg kentinde Türklerin çoğunlukla yaşadığı Marxloh semtine Alman ırkçı parti AfD'nin İslam karşıtı afişleri asıldı.
  • Haber Merkezi
  • 13.09.2017 - 16:07
  Almanya'da Türk semtine ırkçı afiş asıldı

  Almanya'da yaklaşmakta olan seçimlere yönelik çalışmalar hızla devam ediyor. partiler seçmenlerden kendi manifestolarıyla oy toplamaya çalışırken sığınmacı karşıtı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) bilbordlara ırkçı bir afiş astırdı.

  Hem de Türk mahallesinde.

  Almanya da Türk semtine ırkçı afiş asıldı #1

  "İSLAMLAŞMAYI DURDURUN"

  Duisburg'da bulunan Marxloh semti Türklerin nüfusunu fazlaca barındıran bir bölge. Yerel halkın bile neredeyse Türk olduğu bölgede AfD ırkçı, İslam karşıtı afişlerini semtin heryerindeki bilbordlara astırdı.

  Üzerinde "İslamlaşmayı Durdurun" yazan afişleri boydan boya heryeri "süslerken", Türk ve Müslüman bölge halkı afişin önünden gelip geçerken utanç içinde afişin önünde yürüdüler.

  Almanya da Türk semtine ırkçı afiş asıldı #2

  ALMANYA İÇİN ALTERNATİF: IRKÇILIK

  AfD partisi Almanya için alternatif bir fikir olduğunu iddia ediyor. Ancak fikrin manifestosunda 'sığınmacılara karşı gelmek, mültecileri ülke sınırları içine almamak, varolan yabancıları sınır dışı etmek, islam karşıtlığı' gibi çok sayıda vandal ve barbarca maddeler barındırıyor.

  Almanya da Türk semtine ırkçı afiş asıldı #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir