Euro
10.041
0.62%
Dolar
8.4783
0.87%
Altın
493.91
0.99%
Borsa
1.414
0.35%
Bitcoin
334.214
4.19%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 27 C

  Almanya'da Türk vekil Nebahat Güçlü'ye tehdit

  Hamburg Eyalet Milletvekili Nebahat Güçlü “Senin gırtlağını kesmek lazım” tehditleri aldığını açıkladı.
  • Ajanslar
  • 27.03.2015 - 09:48
  Almanya'da Türk vekil Nebahat Güçlü'ye tehdit

  nebahat

  Almanya’da Yeşiller Partisi Hamburg Eyalet Milletvekili Nebahat Güçlü, can güvenliğini tehdit eden ırkçı içerikli mektup aldığını açıkladı. Nebahat Güçlü, yaptığı yazılı açıklamada, Hamburg Belediye Sarayı’nda bulunan posta kutusuna kimliği henüz belirlenemeyen kişiler tarafından tehdit mektubu gönderildiğini belirtti.

  "SENİN GIRTLAĞINI KESMEK LAZIM"

  Güçlü, elle yazılmış mektupta can güvenliğini tehdit eden cümleler yer aldığını, bu nedenle mektubun Hamburg Senatosu tarafından incelenmek üzere Eyalet Kriminal Dairesi’ne teslim edildiğini bildirdi. Güçlü’ye hitaben “Senin gırtlağını kesmek lazım” gibi sözlerin yer aldığı üç sayfalık mektupta Türkler, Müslümanlar ve Federal Hükümetin Uyumdan Sorumlu Bakanı Aydan Özoğuz hakkında da hakaret içeren cümleler kullanıldığı kaydedildi.

  "TÜRK NAZİSİ DİYORLAR"

  Güçlü, tehdit mektubuyla ilgili, “Meclisteki posta kutuma gönderilen mektup, korkutma amaçlı yazılmış çirkin bir mektup. Hamburg Eyalet Meclisi Başkanvekili olduğum dönemde ve daha sonra da buna benzer mektuplar almıştım ama bugüne kadar hiç ‘gırtlağını kesmek lazım’ gibi can güvenliğimi tehdit eden bir mektup almamıştım. Son gönderilen mektupta bana ‘Türk Nazisi’ şeklinde hakaret etmeleri de son olayların basına yansıma şeklinin etkisinde kaldıklarının kanıtıdır” dedi.

  Almanya da Türk vekil Nebahat Güçlü ye tehdit #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir