Dolar
6.8638
0.0378%
Euro
7.7727
0.1494%
Altın
1800.12
0.0856%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
397.531
0.144%
Bitcoin
63903.08
0.4066%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C
  Amerika'da Ferguson eylemleri ikinci gününde

  Amerika'da Ferguson eylemleri ikinci gününde

  Ferguson'daki gösteriler ikinci gününde de devame derken gözaltına alınanların sayısı 100'ü geçti.
  • 26.11.2014 - 14:39
  Amerika'da Ferguson eylemleri ikinci gününde

  ferguson

  Amerika'nın Ferguson şehrinde jürinin siyahi genci öldüren polisin yargılanmaması kararını protesto edenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Olaylar ikinci gününe girerken çok sayıda insanın gözaltına alındığı da belirtiliyor.

  Amerika'da Ferguson eylemleri ikinci gününde

  Amerika'da Ferguson eylemleri ikinci gününde #2

  TOPLAM GÖZALTI SAYISI 100'Ü GEÇTİ

  Olayların merkezi olan Ferguson'da gösteriler devam ederken polis göstericileri dağıtmak için göz yaşartıcı gaz ve biber gazı kullandı. Polisin sert müdahalesine karşılık göstericiler bir polis aracını ateşe verdi, belediye binası ve bazı mağazaların da camlarını kırdı.

  Dün 60'ı aşkın kişinin gözaltına alındığı kentte bugün de 44 kişi, çoğu polisin uyarılarına uymadıkları gerekçesiyle gözaltına alındı.

  Ferguson kararı ABD sokaklarını karıştırdı İZLE

  Amerika'da Ferguson eylemleri ikinci gününde #3

  BAŞKA ŞEHİRLERDE DE GÖSTERİLER DÜZENLENDİ

  Gösteriler sadece Ferguson'la sınırlı kalmadı. Jürinin kararına tepki gösteren Amerikalılar başkent Washington, New York, Los Angeles, Chicago, Boston, Denver, Oakland, Atlanta, Cleveland, Seattle, Minneapolis, Portland gibi diğer bazı şehirlerde de sokaklara döküldü.

  Amerika'da Ferguson eylemleri ikinci gününde #4

  Canlı yayında başına taş isabet etti İZLE

  NEW YORK'TA POLİS MÜDAHALESİ

  New York'ta Union Square'de toplanan yüzlerce gösterici New Jersey ile New York'u birbirine bağlayan Lincoln tüneline doğru yürüyerek tüneli trafiğe kapatmak istedi ancak polis göstericileri engelledi. Tünelden Times Meydanı'na geçen göstericiler, burada 7. caddeyi trafiğe kapatmak isteyince polis grubu dağıtmak için biber gazı ile müdahale etti. Müdahale sırasında polis bazı göstericileri gözaltına aldı.

  Amerika'da Ferguson eylemleri ikinci gününde #5

  AMERİKAN BAYRAĞI YAKILDI

  Başkent Washington'da da Mt. Vernon Meydanı'nda toplanan binlerce kişi, Ulusal Portre Galerisi'ne kadar yürüdü. Eylemciler yürüyüş sırasında zaman zaman ana kavşak noktalarında trafiği engelledi. Eylemcilerden bazıları, Michael Brown'ın öldürülmesini sembolize etmek için yerde hareketsiz yattı. Eylemciler arasında küçük bir grubun Amerikan bayrağı yaktığı da görüldü.

  Amerikalı göstericiler CNN'i protesto etti İZLE

  Amerika'da Ferguson eylemleri ikinci gününde #6

  Görüş Bildir