Euro
10.3668
0.97%
Dolar
8.5457
0.9%
Altın
510.85
0.52%
Borsa
1.445
-0.66%
Bitcoin
339.377
0.14%
20ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 20 C
  Almanya'da Sarı Yelekliler çağrısı paniğe neden oldu

  Almanya'da Sarı Yelekliler çağrısı paniğe neden oldu

  Avrupa'yı kasıp kavuran Sarı Yelekliler eylemleri, Almanya'yı korkuya sevk etti. Sol Parti Grup Başkanı'nın, Sarı Yelekliler çağrısı Twitter'da erişime engellendi.
  • Haber Merkezi
  • 24.12.2018 - 08:43

  Avrupa'nın başına bela olan  Sarı Yelekliler akımı, etkisini her ne kadar yitirmiş olsa da temsili olarak başka ülkelere yayılan eylemler, hükümetleri korkutuyor.

  Almanya'da Hükümet, Sol Parti'nin Sarı Yelekliler çağrısı yaptığı tweete erişim engeli getirdi.

  Almanya da Sarı Yelekliler çağrısı paniğe neden oldu #1

  AYAĞA KALKMA ÇAĞRISI

  Alman Sol Parti Grup Başkanı Wagenknecht'in SarıYelekli fotoğrafıyla, halkı Almanya genelinde sokaklarda protestoya çağrı tweeti atıldı.

  Tweette “Maalesef Noel’de yalnız ve yorgun olan çok insan var. Zenginlerin politikasına gelin 2019’da da baskı yapalım. Sosyal protestoları sokağa ve başbakanlığın önüne taşıyalım. Fransa’daki Sarı Yelekliler gibi ayağı kalkalım!” mesajına yer verildi.

  Almanya da Sarı Yelekliler çağrısı paniğe neden oldu #2

  ANINDA ERİŞİM ENGELİ

  Olası bir eylem girişimine karşı Hükümet, tweetin atıldığı hesaba ve gönderiye Alman Hükümeti tarafından erişim engeli getirildi.

  Paris merkezli Sarı Yelekliler eylemlerinde Belçika, Hollanda gibi çok sayıda ülkede belli başlı olaylar yaşanmış, çıkan olaylarda ölüm ve yaralanma olayları meydana gelmiş, çok sayıda gösterici tutuklanmıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir