Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
321.610
-0.21%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  Avustralya'da koala katliamı

  Avustralya'da çok sayıda okaliptüs ağacının buldozerlerle yıkılması sonucu, onlarca koala hayatını kaybetti.
  • AA
  • 04.02.2020 - 07:52
  Avustralya'da koala katliamı

  Birçok bölgesinde çıkan yangınlarla ormanları adeta harap olan Avustralya'da, su kaynaklarını ve yerleşimleri korumak bahanesiyle girişilen deve, at, kanguru ve tavşan gibi hayvanların itlafına bir yenisi daha eklendi.

  BBC'de yer alan haberde, Victoria eyaletinin Portland bölgesinde aralık ayında çok sayıda koalanın yaşam alanı olan bir okaliptüs fidanlığının, kereste için dozerlerle yıkıldığı belirtildi.

  Avustralya da koala katliamı #1

  ONLARCA KOALA, YIKIM VE AÇLIK NEDENİYLE ÖLDÜ

  Hayvanları koruma derneği "Animals Australia" sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yıkımın ardından bölgede onlarca koalanın ölüsünün bulunduğunu ifade ederek, okaliptüs yapraklarıyla beslenen koalalardan bazılarının açlıktan, bazılarının da yıkım sırasında öldüğünü belirtti.

  Avustralya da koala katliamı #2

  80 KOALA TEDAVİ ALTINDA

  Bölgede ekiplerinin çalışmalarına devam ettiği vurgulanan açıklamada, yıkım sırasında yaralanan, aç ya da susuz kalan 80 kadar koalanın da tedavisinin devam ettiği kaydedildi.

  Avustralya da koala katliamı #3

  Victoria eyaleti Çevre Bakanı Lily D’Ambrosio, yaptığı açıklamada, olayın son derece üzücü olduğunu belirterek, koalaların ölümünden sorumlu olanlardan hesap sorulacağını vurguladı.

  Avustralya da koala katliamı #4

  YANGINLARDA 1.25 MİLYAR HAYVAN ÖLDÜ

  Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF), Avustralya'da aylardır süren yangınlarda doğrudan veya dolaylı 1.25 milyar hayvanın ölmüş olabileceği tahmininde bulunmuştu.

  Telef olanlar arasında en çok sürüngen ve kuşlar ile koala ve kanguru gibi memeli hayvanlar olduğu sanılıyor.

  Avustralya da koala katliamı #5


  Görüş Bildir