Euro
11.0557
-0.1%
Dolar
9.4953
-0.42%
Altın
547.39
-0.46%
Borsa
1.511
0.15%
Bitcoin
565.978
-4.39%
16ºC
İstanbul
Bulutlu 16 C

  Avusturya'da Bilderberg protestosu

  Avusturya'nın Tirol eyaletine bağlı Telfs şehrinde bu yıl 63'üncüsü gerçekleştirilen Bilderberg Toplantısı protesto edildi.
  • AA
  • 13.06.2015 - 19:15
  Avusturya'da Bilderberg protestosu

  Avusturya da Bilderberg protestosu #1

  Avusturya'nın Tirol eyaletine bağlı Telfs şehrinde bu yıl 63'üncüsü gerçekleştirilen Bilderberg Toplantısı protesto edildi. Sayıları sekiz yüz kişiye ulaşan farklı sivil toplum örgütlerinin oluşturduğu "Bilderberg Karşıtları Platformu" üyeleri, toplantısını protesto etmek üzere Telfs şehir merkezinde toplantı.

  "BILDERBERG MAFYASI DEFOL" SLOGANI

  Eylemciler, üzerinde "Bilderberg mafyası defol, Bilderberg mafyadır, sessizliğe son verin", "Ne konuştuğunuzu açıklayın" yazan pankartlar açtı. Yoğun güvenlik önlemi altında yürüyüşe geçen eylemciler, "Kapitalizm egemenliğine son", "Sermaye faşizmine son" ve "Bizler anti kapitalistleriz" şeklinde sloganlar attı.

  EYLEM OLAYSIZ SONA ERDİ

  Eylemciler, şeffaf, demokratik ve hukuka uygun olmadığını ileri sürdükleri toplantıda neler konuşulduğunun açıklanmasını istedi. Eylemcilerin, güvenlik kordonu altında şehir turu attığı eylem olaysız sona erdi. Toplantı yarına sona erecek Telfs-Buchen şehrindeki Interalpen Oteli'nde başlayan toplantı yarın sona erecek. Yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen toplantıya, aralarında cumhurbaşkanları, başbakanlar, bakanlar, milletvekilleri, medya patronları, teknoloji devleri ve bankacıların bulunduğu 22 ülkeden 140 kişi katılıyor.

  BILDERBERG TOPLANTISI

  Batı Avrupa ve Kuzey Amerika arasında diyalog ve işbirliğini teşvik etmek amacıyla başlatılan Bilderberg toplantılarının ilki 1954 yılında Hollanda'nın Oosterbeek kasabasında yapıldı. Katılımcıların daha önceden gündemi belirlenen konularda görüş alışverişinde bulunduğu toplantıda, herhangi bir karar önerilmediği gibi, siyasi bir açıklama ya da oylama da yapılmıyor. Katılımcılarının, küresel meselelerin tartışıldığı uluslararası bir diyalog olarak nitelediği toplantı, gizli kararların alındığı uluslararası üst bir yapı olmakla da suçlanıyor.

  Avusturya da Bilderberg protestosu #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir