Euro
15.4438
0.10%
Dolar
13.5412
0.16%
Altın
790.9460
0.16%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
582.960
-0.49%
1ºC
İstanbul
Açık 1 C

  Azerbaycan Ermeni hedeflerini kamikazelerle vurdu

  Azerbaycan işgal altındaki topraklardaki Ermeni askeri hedeflerini son teknoloji ürünü "Kamikaze" insansız hava araçlarıyla vurdu.
  • Ajanslar
  • 07.04.2016 - 08:56
  Azerbaycan Ermeni hedeflerini kamikazelerle vurdu

  Washington Post gazetesi, çatışma alanlarından gelen görüntülerden yola çıkarak, Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ sınırındaki Ermeni hedeflerine karşı, "kamikaze" olarak adlandırılan İsrail yapımı IAI Harop insansız hava araçlarını kullandığını bildirdi.

  Azerbaycan Ermeni hedeflerini kamikazelerle vurdu #1

  Azerbaycan Ermeni hedeflerini kamikazelerle vurdu VİDEO

  İSRAİL VE AZERBAYCAN YAKIN İDDİASI

  Jerusalem Post gazetesi de, İsrail ve Azerbaycan'ın yüksek sesle dile getirmemelerine karşın aralarında çok yakın bir askeri işbirliği olduğunu yazdı. Gazete, İsrail'in Azerbaycan'a sattığı silahlar arasında kamikazelerin de bulunduğunun bilindiğini kaydetti.

  Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan da, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile düzenlediği basın toplantısında, Azerbaycan'ın yüksek teknolojili silahlar kullandığını söylemişti.

  LAVROV BAKÜ'DE

  Bu arada, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya ve İran arasında düzenlenecek dışişleri bakanları toplantısı için Bakü'ye gitti.

  Lavrov’u kabul eden Cumhurbaşkanı Aliyev, Azerbaycan'ın ateşkese uyduğunu fakat Ermenistan'ın ateşkesi ihlal ettiğini fakat sorunu barış yolu ile uluslararası hukuk kural ve ilkelerine dayalı olarak çözmek istediklerini belirtti.

  Lavrov da, Azerbaycan ve Ermenistan arasında anlaşmaların sağlanması için teklifler hazırladıklarını bildirdi. Lavrov, daha aktif çalışmayı düşündüklerini ve Karabağ sorununun dışişleri bakanları zirvesinde daha detaylı bir biçimde konuşulacağını belirtti.


  Görüş Bildir