Euro
11.0722
0.41%
Dolar
9.5498
0.74%
Altın
551.96
0.73%
Borsa
1.519
0%
Bitcoin
567.234
-1.74%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Barselona turist istemiyor

  Barselona kenti sakinleri, gelen turistlerin fazlalığı nedeni ile gösteriler yaparak şehrin yavaş yavaş yaşanmaktan çıktığını söyledi.
  • Ajanslar
  • 10.06.2015 - 16:17
  Barselona turist istemiyor

  İspanya'da yapılan son yerel seçimlerde en fazla oyu alarak Barselona Belediye Başkanı olmasına kesin gözüyle bakılan Ada Colau, bu şikayetleri ciddiye aldıklarını ve başkan seçilir seçilmez kentteki bazı turistik yerlerin girişlerine kotalar uygulayacaklarını söyledi.

  Barselona turist istemiyor #1

  SONUMUZUN VENEDİK GİBİ OLMASINDAN ENDİŞE EDİYORUM

  Ada Colau, sadece Barselona'ya yılda yaklaşık 8 milyondan fazla turist geldiğine dikkat çekerek "bu sayıyı daha fazla yukarıya çekmemize imkan yok, bu ziyaretçiler 1.7 milyon sakin için kenti yaşanmaz hale getirdi. Sonumuzun Venedik gibi olmasından endişe ediyorum" dedi.

  OTEL YAPIMINA ZORLUKLAR GETİRİLECEK

  Ada Colau, turistlerin ünlü Katalan mimar Gaudi'nin en önemli eserlerinden olan Parc Güell, Sagrada Familia katedrali ve kentin en ünlü pazarı La Boqueria'yı belirli saatler içerisinde ziyaret etmesini içeren bir planı uygulamaya sokacaklarını hatırlatarak yeni otel yapımına da zorluklar getireceklerini belirtti.

  İspanya'nın en fazla ziyaret edilen bölgesi olan Catalunya'ya geçen yıl 16.8 milyon turist geldi. Bu turistlerin yarısından fazlası Barselona'yı ziyaret ederken sadece kentin kasasına yaklaşık 14 milyar dolar bıraktılar.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir