Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
0
0.00%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  Barzani: Peşmerge IŞİD'i püskürttü

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Peşmerge birliklerinin terör örgütü IŞİD'i püskürttüğünü söyledi.
  • 28.11.2014 - 02:01
  Barzani: Peşmerge IŞİD'i püskürttü

  Barzani: Peşmerge IŞİD i püskürttü #1

  IKBY Başkanlığının resmi sitesinde yayımlanan açıklamaya göre, Barzani, Peşmerge Bakanı Mustafa Seyid Kadir, Genel Sekreteri Cabbar Yaver ve diğer askeri yetkililerle Kerkük'ün güneyindeki birlikleri ziyaret etti.

  Barzani, Kerkük'ün 12 kilometre güneyindeki Mektep Halid ve Telelwerde bölgesindeki "başarıdan dolayı Peşmerge'yi tebrik ederek, bu zaferle teröristlerin önünün kesildiğini" belirtti.

  Çatışmalarda hayatını kaybeden Peşmergeler için üzüntüsünü dile getiren Barzani, "Kürdistan'ın bütün şehitleri benim çocuklarım ve akrabalarımdır. Ailelerinin üzüntüsünü kendi üzüntüm olarak kabul ediyorum" ifadesini kullandı.

  Barzani, Peşmerge güçlerinin, "teröristleri" bütün cephelerde hezimete uğratmayı başardığını vurgulayarak şunları kaydetti:

  "Peşmerge, IŞİD teröristlerine öldürücü darbeler vurarak püskürtmüştür. O yüzden teröristler, IŞİD şu an can cekişiyor. Yok olmaya doğru gidiyor. Karatepe, Celavle, Musul Barajı ve Haraberut cephelerindeki zaferler, Peşmerge'nin çelikten iradesini ispatlamıştır. Bu zaferler aynı zamanda hiçbir gücün, halkımızın özgürlük iradesinin karşısında tutunamayacağını göstermiştir."


  Görüş Bildir