Euro
15.2657
-0.14%
Dolar
13.6137
0.18%
Altın
794.5510
-0.01%
Borsa
1957
0.29%
Bitcoin
502.601
-2.57%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C

  Basına sızan bilgiler İngiltere'yi rahatsız etti

  Yapılan bazı haberler İngiltere'nin tepkisine yol açtı.
  • 21.08.2012 - 16:17
  Basına sızan bilgiler İngiltere'yi rahatsız etti

  Basına sızan bilgiler İngiltere yi rahatsız etti #1

  Kıbrıs'taki askeri üslerinin Suriye'deki iç karışıklıkta oynadığı rolle ilgili bilgilerin basına yansıması İngiltere hükümetini rahatsız etti. İngiltere bu şartlar altında Ada'daki üslerine yönelik saldırı endişelerinin arttığı imasında bulundu.

  Rum Politis gazetesi, "İngiliz Üslerinin Suriye'deki Faaliyetlerinin Açıklanması Misilleme Endişesini Artırıyor" başlıklı haberinde İngiltere hükümetinin, İngiliz İstihbarat Teşkilatı'nın Ağrotur ve Dikelya'daki üsleri aracılığıyla Suriye'deki rejim karşıtlarına sağladığı yardımın "Sunday Times" gazetesi tarafından açıklanmasına tepki gösterdiğini yazdı. Habere göre İngiltere Sunday Times'ın haberine yalanlama veya doğrulamada bulunmazken bir hükümet kaynağı, yine aynı gazeteye, yayımladığı haber ile Kıbrıs'taki İngiliz üslerinin şu anda daha çok saldırıya açık olduğunu söyledi.

  ÖVÜNMESİ RAHATSIZ EDİCİ

  Aynı kaynak," İstihbarat teşkilatındaki bir aptalın Kıbrıs'taki üslerin nasıl işlediği konusunda övünmesi rahatsız edici." dedi. Gazete, Sunday Times'ın Batılı ülkelerin Suriyeli rejim karşıtlarına istihbarat yardımında bulunduğu haberinin doğrulandığı yolunda bir haber yayınladığını belirtti.


  Görüş Bildir