Batman Mark'ın başı yine dertte

Batman Mark'ın başı yine dertte

ABD'de yaşayan Mark Wayne Williams'ın, Batman kostümüyle çıktığı sokaklarda, ''kimi zaman güvenlik güçlerine yardımcı olmak, kimi zaman da tek başına adalet dağıtmak istediği için'' başı dertten kurtulmuyor.

Yetkililer, kaza yapan bir sürücünün olay yerinden kaçması üzerine güvenlik güçlerinin araştırma başlattığı sırada ortaya çıkan ''Batman Mark''ın, soruşturmaya dahil olmak istediğini söylediğini belirtti.

Talebinde ısrar etmesinin ardından polise mukavemetten gözaltına alınan ve yakında hakim karşısına çıkacak olan Williams'ın, geçen sene de bir binanın çatısına yine Batman kostümüyle çıktığı, şikayet üzerine de gözaltına alındığı bildirildi.

Williams, ABD'de yerel bir gazeteye verdiği röportajda, bir süredir Batman kostümü giydiğini, ''topluma göz kulak olarak kamu görevini yerine getirdiğini'' söyledi.

Polis memuru olmak istemediğini, her vatandaşın birbirini korumakla yükümlü olduğunu belirten Williams, ''Çoğu zaman insanlar bir olay yaşandığını görüyor ve polisin bu durumu halledeceğini düşünüyor. Ama kimse polise haber vermezse ya da tepki göstermezse, yardım gerekli yere gitmiyor'' diye konuştu.

Williams, Batman kostümü giymesinin nedenini ise ''insanları kurtarmanın sadece hükümetin görevi olmadığı'' sözleriyle özetledi.