Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
711.995
1.38%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C
  BBC: İskoçya referandumuna değinmeyin

  BBC: İskoçya referandumuna değinmeyin

  İngiliz yayın kurumu BBC'nin, her yıl yaptığı "Proms" konserler dizisinde İskoçya referandumuna değinilmemesini istediği bildirildi.
  • 13.09.2014 - 14:20

  BBC: İskoçya referandumuna değinmeyin #1

  BBC her yıl yaptığı "Proms" konserler dizisinin sunucularından özel bir talepte bulundu. BBC sunucularına, "İskoçya referandumuna değinmeyin" dedi.

  SİYASETE DEĞİNMEMELERİ İSTENDİ

  İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberine göre, yaz boyunca Londra'daki tarihi Royal Albert Hall konser salonunda yapılan ve yarın akşam sona erecek "Proms" konserler dizisinin sunucularından, "müziğe odaklanmaları ve siyaset ile gündemde olan konulara değinmemeleri" istendi.

  BBC İSKOÇYA'DAN 350 MİLYON STERLİN LİSANS ÜCRETİ ALIYOR

  Bazı İngiliz siyasetçiler konserler dizisinin son günü olan yarın, "birlik yanlısı mesajların verilebileceğini" dile getirmişti. BBC'nin, İskoçya bağımsız olursa her televizyon sahibi evden alınan lisans ücretinin İskoçyalılar için iki katına çıkacağını gösteren bir çalışma yürüttüğü basına yansıdı. İşçi Partisi'nin eski kültür bakanı Ben Bradshaw, BBC'yi yapılan çalışmayı açıklamaya çağırarak, "İskoç halkı oy vermeden önce tüm unsurları bilmeli" dedi. BBC, İskoçya'daki yaklaşık 2.5 milyon kişiden toplam yaklaşık 350 milyon sterlin lisans ücreti alıyor.

  BBC TARAFSIZLIĞINI KORUMAK İSTİYOR

  BBC'nin, 18 Eylül'de yapılacak referandumla ilgili tarafsızlığını korumak istediği ve oy eğilimlerini etkileyecek yorumlar yapmaktan kaçındığı basına yansıyor. 18 Eylül'de İskoç halkına, "İskoçya bağımsız bir ülke olmalı mı " sorusu yöneltilecek. "Bağımsızlığa evet" sonucu çıkması halinde varlıkların paylaşımı ile ilgili Londra ile Edinburgh yönetimleri arasında yürütülecek müzakerelerin ardından, İskoçya 24 Mart 2016'da Birleşik Krallık'tan resmen ayrılacak.

  Selin Girit'ten ikinci Gezi çağrısı haberiBBC: İskoçya referandumuna değinmeyin #2

  İngilizleri İskoçya korkusu saldı haberiBBC: İskoçya referandumuna değinmeyin #3

  İngiliz medyası İskoçya aleyhine çalışıyor haberiBBC: İskoçya referandumuna değinmeyin #4

  BBC muhabiri Selin Girit İsrail'e suskun haberiBBC: İskoçya referandumuna değinmeyin #5

   
  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir