Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
712.338
-7.49%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Beyaz Saray: Suriye'deki anlaşmada ihlaller olabilir

  ABD yönetimi, Suriye'de çatışmaların durdurulması anlaşmasında bir yargıya birkaç gün içinde varmanın mümkün görünmediğini bildirdi.
  • AA
  • 27.02.2016 - 02:22
  Beyaz Saray: Suriye'deki anlaşmada ihlaller olabilir

  Beyaz Saray: Suriye deki anlaşmada ihlaller olabilir #1

  ABD yönetimi, Suriye’de bu gece yürürlüğe girmesi planlanan çatışmaların durdurulması anlaşmasının başarı ya da başarısızlığının birkaç gün hatta birkaç hafta içinde değerlendirilemeyeceğini, "yol boyunca ihlallerle karşılaşılacağını" bildirdi.

  Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, ABD Başkanı Barack Obama ile Florida’ya giderken uçakta gazetecilere açıklama yaptı.

  Earnest, Rusya ve rejim güçlerinin, anlaşmanın yürürlüğe girmesine kısa süre kala hala saldırılara devam ettiğini, bunun da rejim ile Rusya’nın anlaşmaya uyup uymayacağı konusunda soru işaretlerine yol açtığını söyledi.

  "OPERASYONLAR, RUSYA'NIN TAAHHÜTLERİYLE ÇELİŞİYOR"

  “Bu tür operasyonlar verdikleri taahhütlerle çelişiyor” diyen Earnest, anlaşmanın yürürlüğe giriş saatinde saldırıların durup durmayacağını tüm dünyanın izlediğini belirtti.

  Taraflar arasındaki anlayışın işe yaradığına dair değerlendirmeyi çok kısa sürede yapmayı beklemediklerini ifade eden Earnest, şöyle devam etti:

  “Çatışmaların durdurulması anlaşmasının başarı ya da başarısızlık olduğuna dair bir yargıya birkaç gün ya da birkaç hafta içinde varmamız mümkün görünmüyor. Yol boyunca çukurlar, kasisler ve ihlallerle karşılaşacağımızı bekliyoruz.”

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir