Euro
9.6754
0.72%
Dolar
8.07
0.78%
Altın
460.23
1.31%
Borsa
1.411
0.22%
Bitcoin
493.505
-2.89%
13ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 13 C

  Biden: Ordudaki cinsel istismar konusuna odaklanacağız

  Biden, Beyaz Saray'da düzenlenen törende, "Benim yönetimim altında, ordudaki cinsel istismar konusuna odaklanacağız" ifadesini kullandı.
  • AA
  • 09.03.2021 - 02:40
  • Güncelleme : 09.03.2021 - 08:40
  Biden: Ordudaki cinsel istismar konusuna odaklanacağız

  ABD Başkanı Joe Biden, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Beyaz Saray'da düzenlenen törende, Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve Savunma Bakanı Lloyd Austin ile konuşma yaptı.

  Ordudaki önemli pozisyonlara kadınları aday gösterdiğini belirten Biden, "Genç kadınlarımızın, kariyerlerinin başında orduya katılmasına ihtiyacımız var, onlara hiçbir kapı kapanmayacak." açıklamasında bulundu.

  Ülkelerine hizmet hayaliyle büyümüş yurttaşlara ihtiyaç duyulduğunun altını çizen Biden, koronavirüs salgını döneminde de birçok askerin, ülke genelinde tedavi ve aşı çalışmalarına katıldığını anımsattı.

  ORDU İÇİNDEKİ CİNSEL İSTİSMARLARA DİKKAT ÇEKTİ

  Biden, kadınların çalışma şartlarından dolayı ordudan ayrılabildiğine işaret ederek, "Kadınlarımızın sadece orduya katılmasını değil, orduda kalmasını da kolaylaştırmak için çaba sarf ediyoruz." dedi.

  Orduda kadınların yaşadıklarına dikkati çeken Biden, "Ordu içindeki cinsel istismar ve şiddet konusuna da önem vermeliyiz. Bunlar yanlıştır ve orduya güveni azaltır.

  Ayrıca bu durum, ulusal güvenliğimize de tehdittir. Savunma Bakanı Austin ve Başkan Yardımcısı Harris'in, bu konuyu ciddiye aldıklarını biliyorum." değerlendirmesinde bulundu.

  Biden: Ordudaki cinsel istismar konusuna odaklanacağız #1

  "ORDUDAKİ CİNSEL İSTİSMAR KONUSUNA ODAKLANACAĞIZ"

  Biden, ordudaki cinsel istismar vakalarının soruşturulması için kararname imzaladığını da hatırlatarak, "Benim yönetimim altında, ordudaki cinsel istismar konusuna odaklanacağız." mesajını verdi.

  Biden: Ordudaki cinsel istismar konusuna odaklanacağız #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir