Euro
15.2760
-0.08%
Dolar
13.5662
-0.17%
Altın
794.3250
-0.04%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
508.531
1.05%
-1ºC
İstanbul
Hafif kar -1 C

  Bilderberg toplantısına CHP'den iki isim davet edildi

  Bilderberg toplantısına bu yıl da Türkiye’yi temsilen Ak Parti kanadından kimse davet edilmedi, CHP'den ise 2 vekil toplantıya katılacak.
  • 11.06.2015 - 08:57
  Bilderberg toplantısına CHP'den iki isim davet edildi

  Bilderberg toplantısına CHP den iki isim davet edildi #1

  Neler konuşulduğu sır gibi saklanan, dünyanın önde gelen isimlerinin katıldığı ünlü Bilderberg toplantıları bu yıl Avusturya’nın Telfs şehrindeki Interalpen Otel’de düzenleniyor. Bugün başlayacak olan toplantılara Türkiye’den 6 isim katılıyor.

  Uzun yıllardır Türkiye’yi temsilen hükümet kanadından isimlerin de çağrıldığı toplantıya bu yıl da Adalet ve Kalkınma Partisi’nden hiçbir ismin davet edilmemesi dikkati çekti. Toplantıya uzun yıllar hükümeti temsilen Ali Babacan davet edilmişti. Geçen yıl CHP’den Umut Oran’ın katıldığı toplantıların bu yılki ayağına da CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke ile CHP Milletvekili İlhan Kesici çağrıldı.

  ÇÖZÜM ARAYACAKLAR

  Küresel sorun ve çözüm önerilerinin tartışıldığı toplantının gündeminde bu yıl siber güvenlik, kimyasal silah ve terör tehdidi ile Yunanistan ve İran konuları ağır basıyor. Toplantıya, aralarında cumhurbaşkanı, başbakan, ekonomi bakanları, milletvekilleri, medya patronları, teknoloji devlerinin yöneticileri, bankacılar ve düşünce kuruluşlarından önemli isimlerin bulunduğu 22 ülkeden 140 isim katılacak. Yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilecek 3 günlük toplantı boyunca 2 bin 100 polis görev yapacak.

  TÜRKİYE'DEN KATILACAK İSİMLER

  Bu yılki toplantıya Türkiye’den katılan isimler şöyle;

  - CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke

  - CHP Milletvekili İlhan Kesici

  - Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç

  - Google ve Twitter’in Türkiye’deki avukatı Gönenç Gürkaynak

  - Gazeteci ve akademisyen Nuray Mert

  - Gazeteci ve akademisyen Soli Özel

  Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü Genel Direktörü Ahmet Üzümcü de başında bulunduğu kurumu temsil etmek için bu yılki Bilderberg toplantılarına katılıyor.

  BU YILKİ GÜNDEM

  - Güncel ekonomik konular - Avrupa stratejisi - Küreselleşme - Yunanistan - İran - Ortadoğu - NATO - Rusya - Birleşik Krallık - ABD - ABD seçimleri - Terörizm - Siber güvenlik - Kimyasal silah tehdidi - Yapay zeka


  Görüş Bildir