Petrol
81.67
-2.44%
Euro
19.3687
-0.20%
Dolar
18.6318
-0.01%
Altın
1.049
-0.22%
Borsa
4880
0.00%
Bitcoin
308.992
-2.16%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C

  BM önünde Myanmar protestosu

  Arakanlı Müslümanlara yönelik katliam New York'ta Birlemiş Milletler Genel Merkezi önünde, bir grup Türk tarafından protesto edildi.
  • DHA
  • 07.09.2017 - 05:33
  BM önünde Myanmar protestosu

  Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) tarafından düzenlenen protesto gösterisine ellerinde Türk ve Amerikan bayrakları ile katılan küçük grup, Arakanlı Müslümanlara karşı girişilen katliamın durdurulması için Birleşmiş Milletler'i göreve çağırdı.

  "BU VAHŞETİ KINIYORUZ"

  TADF Başkanı Atilla Pak gazetecilere yaptığı açıklamada, Müslüman olmanın zor koşullarının ABD ve Ortadoğu dışına da yayıldığını belirterek, "Ancak şu anda yaşanan tamamen bir vahşettir. TADF olarak  bu vahşeti kınıyoruz. Her zaman, her yerde insan olmanın önde olmasını savunuyoruz." dedi.

  BM önünde Myanmar protestosu #1

  "BM GÖREVİNİ YAPMALI"

  Myanmar'da yaşanan vahşete karşı BM'nin adım atmasını beklediklerini belirten Pak, "BM görevini yapmalı artık. Bugün burada bulunmamızın asıl amacı, Türk-Amerikan toplumu olarak hazırladığımız mektubu, BM Genel Sekreteri'ne sunmak. Bu konuda duyarlı olmalarını ve Arakan için çözüm üretmelerini istemek. Bu bir insanlık dramıdır, kabul edilir gibi değil." dedi.

  Arakan'da gerçek bir soykırım yaşandığını savunan Pak, uluslararası toplumun ve ABD'nin bu durum karşısında sessiz kalmasını da eleştirdi. Gösteriye katılan bazı kişiler de Türkiye'nin Arakanlı Müslümanlara kapılarını açması gerektiğini söyledi.

  BM önünde Myanmar protestosu #2


  Görüş Bildir