Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
413.541
0.64%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 20 C

  Böcek ilacıyla 'şifa dağıtan' papaz

  Güney Afrika'da kendisini peygamber ilan eden bir papazın cemaatindekileri iyileştirmek için yüzlerine böcek ilacı sıkması büyük tepki çekti
  • Ajanslar
  • 22.11.2016 - 03:13
  Böcek ilacıyla 'şifa dağıtan' papaz

  Böcek ilacıyla şifa dağıtan papaz #1

  BBC Türkçe'nin haberine göre, Lethebo Rabalago adlı papaz Facebook'taki paylaşımında Doom marka böcek ilacının insanları iyileştirdiğini iddia etti.

  FİRMADAN UYARI GELDİ

  Doom'u üreten firmaysa böcek ilacını yüze sıkmanın riskleri konusunda uyarı yaparken, bir hükümet komisyonu etkilenen herkesin şikayet etmesi çağrısında bulundu.

  Ancak Rabalago yaptıklarını savundu ve  insanları iyileştirmek için alışılmadık yöntemler kullandığını belirtti.

  BİR KADININ GÖZÜNDEKİ ENFEKSİYONUN GEÇTİĞİNİ İDDİA ETTİ

  Facebook ve Twitter'da paylaşılan fotoğraflarda Limpopo bölgesindeki bir kiliseyi yöneten Papaz Rabalago, böcek ilacını cemaatindekilerin doğrudan gözlerine ve vücutlarının çeşitli yerlerine sıkarken görülüyor. Rabalago, böcek ilacını sıktığı bir kadının gözündeki enfeksiyonun geçtiğini ve kadının "Tanrı'nın gücüne inandığı için durumunun çok iyi olduğunu" belirtti.

  "KANSERİ DE TEDAVİ EDERİM"

  Rabalago böcek ilacıyla HIV ve kanseri de tedavi edebildiğini savunuyor.Böcek ilacını üreten firmaysa yaptığı yazılı açıklamada, "Doom ya da herhangi bir böcek ilacını insanların yüzüne sıkmanın güvenliği olmadığını açıkça söylemek istiyoruz. Doom, kutuda gösterilen böcekleri öldürmek için tasarlandı ve kutuda da uyulması gereken çok açık kurallar yazıyor" dedi.

  Şirket ayrıca, böcek ilacını kullanmasını durdurmak için Rabalago'ya ulaşmaya çalıştıklarını açıkladı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir