Petrol
112.68
0.08%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
485.610
2.19%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C
  Burseya'da teröristler ele geçirildi

  Burseya'da teröristler ele geçirildi

  TSK ve ÖSO'nun birlikte gerçekleştirdiği operasyon kapsamında ele geçirilen Burseya Dağı teröristlerden temizlendi. Teröristlerin bir kısmı etkisiz hale getirilirken, sağ kalanlar ise teslim alındı.
  • Haber Merkezi
  • 28.01.2018 - 16:50

  Zeytin Dalı Harekatı, büyük bir başarıyla sürdürülüyor. TSK, olumsuz hava koşulları nedeniyle yavaşlattığı operasyonlarını, havanın düzelmesiyle yeniden hızlandırdı. Burseya Dağı'nı teröristlerden komple arındıran ÖSO ve TSK askerleri, bölgede sağ kalan teröristleri de teslim aldı.

  Burseya da teröristler ele geçirildi #1

  ETKİSİZ HALE GETİRİLDİLER

  Bölgede yaşanan yoğun ve şiddetli çatışmalar sonucunda tank ve top atışlarıyla birlikte hava operasyonları da teröristleri durdurdu.

  Burseya da teröristler ele geçirildi #2

  Dağdan kaçmaya çalışan PYD/PKK mensupları, operasyonlar neticesinde etkisiz hale getirilirken, yürütülen kapsamlı süpürme çalışmalarında sadece Burseya'da onlarca teröristin öldürüldüğü açıklandı.

  Burseya da teröristler ele geçirildi #3

  Burseya Dağı'na Türk Bayrağı dikildiği an ViDEO

  GÖZ YAŞLARI İÇİNDE TESLİM OLDULAR

  Teröristler dört bir yandan gerçekleştirilen operasyonlar karşısında çaresiz kaldı. Kaçmak için de geç kalan teröristler, canlarını kurtarabilmek için korkuyla TSK ve ÖSO askerlerine teslim oldular.

  Burseya da teröristler ele geçirildi #4

  Canlarına bir zarar gelmesinden endişe eden teröristlere, adil davranılacağı yönünde söz verildi, teslim oldular. Teröristler teslim olma anlarında göz yaşları içinde kaldı.

  Onlarca teröristi sağ olarak ele geçiren askerler, PYD/PKK'lıları teslim aldı.

  Burseya da teröristler ele geçirildi #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir