Euro
10.3816
-0.5%
Dolar
8.8642
-0.02%
Altın
501.29
0.45%
Borsa
1.393
0.57%
Bitcoin
388.091
4.61%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C

  Cameron'dan sığınmacılara maddi yardım desteği

  İngiltere Başbakanı David Cameron, "Türkiye'deki sığınmacılara maddi yardımda bulunacağız" dedi.
  • İHA
  • 04.09.2015 - 19:12
  Cameron'dan sığınmacılara maddi yardım desteği

  Cameron dan sığınmacılara maddi yardım desteği #1

  İngiltere Başbakanı David Cameron ve İspanya Başbakanı Mariano Rajoy ile göçmen krizini ele almak üzere gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısına katıldı.

  AVRUPA'NIN KARŞILAŞTIĞI EN BÜYÜK SORUN: GÖÇ KRİZİ

  Cameron, açıklamaları sırasında son dönemlerde Avrupa’nın karşılaştığı en büyük sorunlardan birinin göç krizi olduğunu kaydeden Cameron, yılın ilk 6 ayında Akdeniz üzerinden Avrupa’ya 220 bin kişinin geçtiğinin tespit edildiğini kaydetti.

  "5 BİN SURİYELİ İÇİN BARINAK TEDARİK ETTİK"

  İngiltere’nin tarihi boyunca yaptığı gibi mülteciler için daha fazlasını yapacağını kaydeden Cameron, "5 bin Suriyeli için barınak tedarik ettik ve bugün Lizbon’da yaklaşımımızı genişlettiğimizi ve bölgede mevcut olan BM kamplarında daha fazla Suriyeliler için yerleştirme teklif ettiğimizi açıkladım. Bu planların detaylarını sivil toplum kuruluşları ve ortaklarıyla ele alacağız" açıklamasını yaptı.

  91 MİLYON DOLAR YARDIM YAPILACAK

  Diğer ülkelerin bu yardım düzeyine ulaşmadığını vurgulayan Cameron, “Halen Suriye’de bulunan Suriyelilere yaklaşık 91 milyon dolar yardım yapılacak. Geri kalanı da Suriyeli sığındığı kaldığı Türkiye, Ürdün ve Lübnan gibi ülkelere gönderilecek. İngiltere, mantığı ve kalbi ile hareket edecek” açıklamasını yaptı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir