Euro
10.7342
-0.12%
Dolar
9.2639
0.03%
Altın
526.6
0.04%
Borsa
1.41
0%
Bitcoin
579.497
3.50%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  CENTCOM’un Twitter ve Youtube hesapları hacklendi

  ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı-CENTCOM'un Twitter ve Youtube hesapları siber saldırıya uğradı. Saldırılan hesaplarda IŞİD yanlısı mesaj ve videolar paylaşıldı.
  • 12.01.2015 - 20:47
  CENTCOM’un Twitter ve Youtube hesapları hacklendi

  CENTCOM’un Twitter ve Youtube hesapları hacklendi #1

  Terör örgütü IŞİD'e karşı yürütülen hava saldırılarını koordine eden ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’nın (CENTCOM) resmi twitter hesabından, yerel saatle 12.29’da “Amerikan askerleri, geliyoruz, arkanızı kollayın. IŞİD” yazılı mesaj paylaşıldı.

  BAZI GİZLİ BİLGİLER DEŞİFRE EDİLDİ

  Sayfada ayrıca #CyberCaliphate” (Siber Halifelik) imzasıyla atılan mesajda aralarında emeklilerin de bulunduğu ABD askerlerinin kişisel bilgileri ve askeri planlar olduğu iddia edilen bazı bilgiler yayımlandı. Diğer bir mesajda ise, “IŞİD burada, tüm askeri üslerinizdeki bilgisayarlardayız” ifadesi yer aldı.

  CENTCOM’un Twitter ve Youtube hesapları hacklendi #2

  YOUTUBE HESABINA DA SALDIRI

  Öte yandan, CENTCOM’un Youtube hesabı da bir siber saldırıya uğradı. Youtube sayfasına da IŞİD yanlısı videolar paylaşıldı.

  İLK AÇIKLAMA

  ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'dan bir yetkili de CENTCOM'un Twitter ve Youtube hesaplarına yönelik saldırıyı doğrulayarak, konuyla ilgili uygun tedbirleri aldıklarını kaydetti. Açıklamada ayrıca, güvenlik riskinin bulunmadığı ve bunun mahcup edici bir durumdan ileri gitmediği ifade edildi. Ayrıca hesaptan paylaşılan Çin ve Kuzey Kore ile ilgili bilgilerin gizli olmadığı kaydedildi.

  Bu arada Twitter yönetimi hesabı askıya aldı.

  CENTCOM’un Twitter ve Youtube hesapları hacklendi #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir