Euro
10.3246
-1.04%
Dolar
8.8179
-0.54%
Altın
496.44
-0.52%
Borsa
1.392
0.51%
Bitcoin
381.120
-0.97%
18ºC
İstanbul
Açık 18 C
  Charlie Hebdo'nun Aylan karikatürü tepki topladı

  Charlie Hebdo'nun Aylan karikatürü tepki topladı

  Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun, Bodrum’da cansız bedeni kıyıya vuran Aylan Kurdi’yle ilgili yaptığı karikatürler tartışma yarattı.
  • 15.09.2015 - 11:21

  Tepki çeken karikatürlerden birinde, Aylan Kurdi’nin ünlü fotoğrafı, yanı başında bir McDonald’s reklamıyla resmediliyor. Karikatürde “Amacına çok yaklaşmıştı” yazılırken, McDonald’s reklamında da “Bir fiyatına iki çocuk menüsü” yazıyor.

  Charlie Hebdo nun Aylan karikatürü tepki topladı #1

  Bir diğer tartışma yaratan karikatürde ise İsa’ya benzeyen bir figürün üzerinde “Avrupa’nın Hıristiyan olduğunun kanıtı. Hıristiyanlar suyun üzerinde yürüyebilir, Müslüman çocuklar batar” yazılı.

  KARİKATÜRLERE TEPKİ YAĞIYOR

  Sosyal medyada karikatürlere tepki yağarken, uluslararası Siyah Avukatlar Topluluğu, Charlie Hebdo'nun söz konusu karikatürlerini uluslararası mahkemelere taşımaya hazırlandığını açıkladı. Bazı sosyal medya kullanıcıları ise karikatürlerde Aylan'ın aşağılanmadığını, Avrupa'nın tutumunun eleştirildiğini savundu.

  Charlie Hebdo nun Aylan karikatürü tepki topladı #2

  AVRUPA'NIN MÜLTECİLERE BAKIŞINA TEPKİ GÖSTERİLDİ

  Charlie Hebdo'nun Aylan'la ilgili karikatürlerinin yer aldığı sayısının kapağında ise "Göçmenler hoş geldiniz" yazısıyla yayımlanan karikatürde, Avrupa'nın mültecilere bakışına tepki gösterildi.

  CUMHURİYET SAHİP ÇIKMIŞTI

  Charlie Hebdo'nun geçtiğimiz yıl Hz. Muhammed'in karikatürünü yayınlaması tepkilere neden olmuştu. Can Dündar'ın yönetmenliğinde çıkan Cumhuriyet gazetesi de bu karikatürleri yayınlamıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir