Dolar
7.7048
0.0506%
Euro
8.9929
0.1871%
Altın
1858.91
-0.2436%
Borsa
1102.65
0.592%
G. Altın
459.479
-0.467%
Bitcoin
78793.52
-0.1222%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  CHP'li Eren Erdem Fransa'da darbe girişimini anlattı

  CHP'li Eren Erdem Fransa'da darbe girişimini anlattı

  FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin anlatmak için Fransa’ya gönderilen TBMM üyeleri arasında CHP'li Eren Erdem de yer alıyor.
  • Detay Haber
  • 03.08.2016 - 03:19

  4 kişiden oluşan heyet, Avrupa İşleri Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı tarafından Senato’da kabul edildi. Komisyonda AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal ve CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’den oluşan 4 kişilik heyete Hakkı Akil eşlik etti.

  CHP li Eren Erdem Fransa da darbe girişimini anlattı #1

  TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt "Biz bundan demokrasi adına güçlenerek çıkacağız. Türkiye'de tarihinde görülmemiş, Cumhuriyet kurulduktan bu yana sağ ve sol geleneği bir araya getirdi. En temel konu oldu bu" dedi.

  "TÜRKİYE'DE BİR CADI AVI YOK"

  Heyette yer alan bir diğer isim olan CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem şunları söyledi:

  "Batı medyası 'cadı avı' yapıldığı yönünde bir yaklaşım içerisindedir. Bu örgütle alakası olmayanların da tutuklandığını iddia eden ifadeler oluyor. Bu anlamda hükümet ne derse desin, ikna edici olmayabilir. Ama hükümet yapmış olduğu bütün operasyonlarda, ana muhalefet partisi olan bize müracaat etmektedir. Bizim de görüşümüzü almakta, önerilerimizi dinlemektedir; olağanüstü bir karşılıklı bilgi alışverişi içinde süreci yürütmekteyiz. Süreç tamamen uzlaşma ve mutabakat zemininde yürüyor. Türkiye'de bir cadı avı yapılmadığını, ana muhalefet olarak biz söylüyoruz" şeklinde konuştu.

  KENDİ ÜLKESİNE DÜŞMANLIK YAPARKEN..

  Türkiye'yi DAEŞ'e kimyasal silah satmakla itham eden CHP'li Eren Erdem, Fransa'daki terör saldırısını barbarlık olarak nitelemiş ve bunun sapıklık olduğunu, teröre karşı küresel bir mücadele gerektiğini söylemişti..

  Fakat Erdem'in Türkiye'de yaşanan terör olaylarını siyasi amaçları için kullanması dikkat çekmişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir