Euro
15.2933
0.14%
Dolar
13.5122
0.30%
Altın
796.76
0.40%
Borsa
191
-5.02%
Bitcoin
476.185
-2.22%
2ºC
İstanbul
Kar 2 C

  CIA'deki seks skandalı Pentagon'a uzadı

  CIA Başkanı Petraeus'un istifasına yol açan seks skandalı Amerikan ordusuna sıçradı.
  • 14.11.2012 - 06:27
  CIA'deki seks skandalı Pentagon'a uzadı

  CIA deki seks skandalı Pentagon a uzadı #1

  Petraeus'un sevgilisinin tehdit ettiği 2. kadının ABD'nin Afganistan'daki kuvvetlerinin başındaki General Allen ile de uygunsuz ilişki içinde olduğu ortaya çıktı.

  CIA Başkanı David Petraeus'un istifasına yol açan skandal büyümeye devam ediyor. Evli ve 2 çocuk babası Petraeus'la ilişki yaşayan Paula Broadwell'in, kıskandığı için tehdit mesajları gönderdiği 2'nci kadın Jill Kelly'nin ABD'nin Afganistan'daki kuvvetlerinden sorumlu General John Allen'la da uygunsuz ilişki içinde olduğu ortaya çıktı. Evli ve 3 çocuk annesi Kelly'nin, Petraeus'tan sonra ABD'nin Afganistan'daki kuvvetlerinin komutanlığına atanan Allen'la yoğun bir mesaj trafiği yaşadığı söyleniyor. Pentagon, Afganistan'da halen ABD Kuvvetleri'nin komutanı olan General Allen hakkında "uygunsuz iletişim" soruşturması açıldığını doğruladı. Savunma Bakanı Leon Panetta, soruşturma talimatını kendisinin verdiğini söyledi. Uygunsuz iletişim ile neyin kastedildiği açıklık kazanmadı, ancak "cinsel içerikli" olabileceği tahmin ediliyor. Jill Kelly, Florida'daki MacDill Üssü'nde 'gönüllü' olarak çalışıyor ancak devlet memuru değil. CENTCOM Komutanlığı'nın merkezi olan bu üste hem Petraeus hem de Allen görev yapmıştı.

  30 BİN SAYFALIK YAZIŞMA

  General Allen ile Kelly arasında 20-30 bin sayfalık yazışmanın mevcut olduğu belirtildi. Allen, Avrupa'daki EUCOM Komutanlığı'na aday olarak gösterilmişti. Ancak, Panetta, Allen için senatoda planlanan oturumun şimdilik yapılmamasını istedi. General Allen'ın Avrupa'daki yeni görevine 2013 başında başlaması hedeflenmişti.

  KİM KİMİNLE İLİŞKİ YAŞADI?

  CIA BAŞKANI PETRAEUS

  Evli, 2 çocuk babası

  CIA BAŞKANI PETRAEUS ile PAULA BROADWELL

  Evli, 2 çocuk annesi

  CIA BAŞKANI PETRAEUS ile HOLLY PETRAEUS

  CIA başkanıyla evli, 2 çocuğu var

  CIA BAŞKANI PETRAEUS ile JILL KELLY

  Lübnan asıllı, evli ve 3 çocuk annesi, Petraeus'un aile dostu

  GENERAL JOHN ALLEN

  Evli, 2 kız babası, Kelly ile ilişkisi ortaya çıktı.

  EVİ ARANDI

  FBI, bilgisayarında gizlilik derecesi taşıyan bazı belgelere rastlanmasına rağmen Broadwell'in "bir casus" olmadığı sonucuna vardı. FBI, Broadwell'in evinde arama da yaptı.

  SORUŞTURMA AÇILABİLİR

  Petraeus, biyografisini kaleme alan "evli" metresi Paula Broadwell ile ilişkisi nedeniyle "evlilik dışı ilişki" suçlamasıyla karşı karşıya. Petraeus hakkında evlilik dışı ilişki nedeniyle ayrı bir soruşturma da başlatılabilir.


  Görüş Bildir