Euro
11.0619
-0.16%
Dolar
9.5151
0.16%
Altın
546.02
0.15%
Borsa
1.455
0%
Bitcoin
597.301
0.39%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 13 C
  CIA'nın yurt dışındaki muhbirlerinin öldürüldüğü ya da kullanıldığı öğrenildi

  CIA'nın yurt dışındaki muhbirlerinin öldürüldüğü ya da kullanıldığı öğrenildi

  CIA'nın Rusya, Çin, İran ve Pakistan olmak üzere yurt dışındaki muhbirlerinin öldürüldüğü ya da kullanıldığı ortaya çıktı.
  • AA
  • 06.10.2021 - 01:43
  • Güncelleme : 06.10.2021 - 09:32

  Dünyanın dört bir tarafına yollanan ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı'nın (CIA) ajanları hakkında ortaya atılan bilgiler gündemi yerinden sarstı.

  Amerikan New York Times gazetesi, istihbarata karşı koyma yetkililerinin, geçtiğimiz hafta CIA'nın yurt dışı istasyonlarına yolladığı bir bilgi notuna ulaştı.

  AJANLARIN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ YA DA KULLANILDIĞI ÖĞRENİLDİ

  Ele geçirilen bilgi notunda, son birkaç yılda öldürülen, tutuklanan veya büyük olasılıkla ikili çalıştırılan onlarca yabancı muhbir tespit ettikleri belirtildiği öne sürüldü.

  CIA nın yurt dışındaki muhbirlerinin öldürüldüğü ya da kullanıldığı öğrenildi #1

  TEŞKİLATIN İŞE ALIMDA AMATÖRLÜK YAPTIĞI ÖNE SÜRÜLDÜ

  Bilgi notunda; Rusya, Çin, İran ve Pakistan gibi ülkelerin CIA muhbirlerini avladığı ve bazılarını ise ikili çalıştırdığı ileri sürülürken, teşkilatın istihdam yaparken muhbirlere çabuk güvendiği, yabancı istihbaratları azımsadığı ve işe almada aceleci davrandığı iddia edildi.

  Çok sayıda muhbirin yakayı ele vermesinde yabancı istihbaratların biyometrik ölçümler dahil birçok yenilikçi teknolojiyi kullandığı belirtilen bilgi notunun, bölgedeki CIA ajanlarını bilgilendirme amacıyla gönderildiği öne sürüldü.

  CIA nın yurt dışındaki muhbirlerinin öldürüldüğü ya da kullanıldığı öğrenildi #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir