Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
488.511
-1.01%
-2ºC
İstanbul
Bulutlu -2 C
  Çin Başkanı Jinping’in Putin kıskançlığı

  Çin Başkanı Jinping’in Putin kıskançlığı

  Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği Teşkilatı zirvesinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Çin First Lady’si Peng Liyuan’ın üşümemesi için paltosunu üzerine vermesi ülkeyi karıştırdı.
  • 11.11.2014 - 15:34

  Çin'de gerçekleşen Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nda zirveye katılan liderler onuruna eşleri ile birlikte akşam yemeği verildi.

  Çin’in First Lady’si protokol gereği bir süre önce eşinden ayrılan ve bekar olan Rusya Devlet Başkanı Putin’in sol tarafında oturdu. Sağ tarafında ise Çin Devlet Başkanı Xi Jinping vardı.

  Çin Başkanı Jinping’in Putin kıskançlığı #1

  Putin'in Çin'i krize sokan centilmenliği İZLE

  PUTIN PALTOSUNU FIRST LADY'YE VERDİ

  Gecenin soğuk olması üzerine First Lady Peng Liyuan’ın üşüdüğünü gören Putin yerinden kalkarak paltosunu nazik bir şekilde onun üzerine serdi. Bu harekete şaşıran bayan Liyuan Putin’e ayağa kalkarak kendisine teşekkür etti.

  Çin Başkanı Jinping’in Putin kıskançlığı #2

  O GÖRÜNTÜLERE SANSÜR

  Bu sahne Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in hoşuna gitmedi. Devlet televizyonu ve gazetelere talimat veren başkan Xi Jinping bu hareketin görüntülerinin yayınlanmamasını sağladı.

  Çin Başkanı Jinping’in Putin kıskançlığı #3

  Akşam saatlerinde kriz yaratan fotoğrafı servis eden Associated Press, daha sonra uyarı geçerek fotoğrafların Çin'de yayınlanmaması gerektiğini vurguladı.

  Çin Başkanı Jinping’in Putin kıskançlığı #4


  Görüş Bildir