Çin, Kovid-19’un neden olduğu rahatsızlıkları azaltma sözü verdi

Çin'de günlük koronavirüs vaka sayısı 40 bini geçti.

Pekin yönetimi, sıkı karantina tedbirlerini yürürlüğe koydu.

Çinliler sert önlemlere direniyor.

Hafta sonu boyunca salgın tedbirleri birçok kentte protesto edildi.

Aşırı kontrol önlemlerinin sürekli olarak düzeltilmesi gerektiği vurgulandı

Yaşananların ardından Çin Devlet Ajansı Xinhua’nın haberine göre, Çin Ulusal Sağlık Komisyonu (NHC) sözcüsü Mi Feng, tüm bölgelerin salgını önlemek ve kontrol altına almak için yoğun çaba sarf ettiğini ifade ederek aşırı kontrol önlemlerinin sürekli olarak düzeltilmesi gerektiğini ve kişilerin makul taleplerine zamanında yanıt verilmesi gerektiğini ifade etti.

"Son 3 yılın en karmaşık ve ciddi durumlarıyla karşı karşıya"

Ulusal Hastalık Önleme ve Kontrol İdaresi'nin üst düzey yetkilisi Cheng Youquan, basın toplantısında, Kovid-19 salgınlarının artık ülkenin büyük bir bölümünü etkileyerek hızla geliştiğini söyledi. Cheng, “Bazı bölgeler önemli ölçüde yeniden vaka artış riskleriyle karşı karşıya kalırken, diğerleri son üç yılın en karmaşık ve ciddi durumlarıyla karşı karşıya.” dedi.

DHA'nın haberine göre Cheng, yerel makamların ‘aşırı salgın kontrol önlemlerini’ engellemek için özel ekipler kurduğunu ve Devlet Konseyi'nin Kovid-19 ile mücadele için önleme ve kontrol mekanizmasının halk tarafından verilen dilekçeleri aktif olarak işleme koyduğunu ve sorunları çözmek için ilgili departmanları zorladığını söyledi.

Çin, Kovid-19’un neden olduğu rahatsızlıkları azaltma sözü verdi