Euro
15.4217
0.57%
Dolar
13.5311
0.70%
Altın
788.2950
0.28%
Borsa
2,068.21
-0.84%
Bitcoin
572.200
-1.67%
6ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 6 C

  Çin'de köpek yeme festivali yapıldı

  Hayvanseverlerin durdurulması için seferber olduğu Yulin Köpek Yeme Festivali tüm tepkilere rağmen yapıldı.
  • Ajanslar
  • 22.06.2015 - 20:24
  Çin'de köpek yeme festivali yapıldı

  Çin'in güneyinde bulunan Guangşi eyaletinin Yülin kasabasında düzenlenen "Köpek yeme festivali", hayvan hakları savunucularının tepkisini çekiyor.

  40 BİNDEN FAZLA KÖPEK SERVİS EDİLDİ

  Resmi basında yer alan haberlere göre, 40 binden fazla köpek, 21-22 Haziran'da yapılan festival kapsamında çeşitli şekillerde pişirilerek yemek olarak servis edildi.

  Çin'deki köpek yeme festivalinden korkunç fotoğraflar GALERİ

  Çin'de köpek yeme festivali yapıldı

  Çin de köpek yeme festivali yapıldı #1

  Yerel halk, köpeklerin "insani yollarla" öldürüldüğünü savunurken, olaya yerli ve yabancı çevrelerden tepki yağmaya devam ediyor.

  Çin de köpek yeme festivali yapıldı #2

  FESTİVAL KARŞITI İMZA KAMPANYASI

  Muhalif bir hayvan hakları savunucusu grubu, düzenledikleri internet kampanyası çerçevesinde aralarında yurt dışından katılan yabancıların da bulunduğu 3 milyon 800 bin kişiden festival karşıtı imza toplamıştı. Kampanyaya katılanlar arasında Çin'in ünlü pop müzik sanatçısı Çın Kun ve sinema yıldızı Fang Bingbing de bulunuyor.

  Çin de köpek yeme festivali yapıldı #3

  TOPLANIP KÖPEK ETİ YİYORLAR

  Yülin'de yapılan köpek eti festivalinin, son birkaç yıldır düzenlenmeye başlandığı belirtilirken, yerel yetkililer, "Bölge halkı alışkanlık olarak bu dönemlerde toplanıp köpek eti yiyor ancak bu resmi bir festival olarak düzenlenmedi" ifadesini kullanıyor.

  Çin de köpek yeme festivali yapıldı #4

  CİNSEL GÜCÜ ARTIRDIĞI İNANCI

  "Yazın sıcaklığını bastırdığına ve cinsel gücü artırdığına" inanılan köpek eti yeme geleneği, Çin ve Güney Kore başta olmak üzere bazı bölge ülkelerinde yaklaşık 400 yıl öncelere kadar dayanıyor.


  Görüş Bildir