Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
413.712
-0.84%
22ºC
İstanbul
Gök gürültülü sağanak yağış 22 C
  Çin'den ABD ve Kanada'ya Huawei misillemesi tehdidi

  Çin'den ABD ve Kanada'ya Huawei misillemesi tehdidi

  ÇKP'nin yayın organı Global Times gazetesi, "Mıng'ın serbest bırakılması Kanada için tek seçenek." açıklamasında bulundu.
  • AA
  • 10.01.2019 - 01:08

  Çin, teknoloji devi Huawei'in Mali İşler Direktörü Mıng Vancou'un serbest bırakılmaması durumunda, ABD ve Kanada'nın misillemelere hazırlıklı olması gerektiği uyarısında bulundu.

  Çin Komünist Partisi'nin resmi yayın organlarından Global Times gazetesinde, "Mıng'ın serbest bırakılması Kanada için tek seçenek” başlığıyla yayınlanan başyazıda, Huawei'in mali işler direktörünün serbest bırakılmaması durumunda Çin'in, ABD ve Kanada'ya daha ileri misillemede bulunacağı vurgulandı.

  Başyazıda "ABD ve Kanada Mıng’ı hemen serbest bırakmalı. Bu tek seçenek." ifadeleri kullanılarak, ABD Hükümeti'nin kapatılmış olmasının Mıng'ın davasının gecikmesi için bir bahane olmaması ve Çin'in ABD ve Kanada ile ilişkilerinin Washington yönetiminin "kaotik" içişlerinden etkilenmemesi gerektiği savunuldu.

  "ZAMAN İŞLİYOR"

  ABD'nin "böylesine keyfi bir tutuklama" için Batılı ülkelerin bir şekilde desteğini aramasının "haksızlık" olduğu belirtilen yazıda, "Zaman işliyor. Kanada bir tercihini yapmalı. Çinli bir yüksek teknoloji şirketinin mali işler direktörü sonunda 'haksız bir siyasi kuşatmanın' kurbanı olursa ABD ve Kanada, Çin'den gelecek misillemelere tamamen hazırlıklı olmalı." ifadelerine yer verildi.

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir