Euro
10.1449
-0.16%
Dolar
8.6381
-0.31%
Altın
490.19
-0.28%
Borsa
1.392
0%
Bitcoin
372.831
-7.11%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C

  Çin'den ABD'ye siber yanıtı geldi

  Çin Devlet Başkanı Cinping, Obama'nın iddialarına “Çin, siber saldırılara güçlü şekilde karşı çıkıyor." cevabını verdi.
  • 27.09.2015 - 14:54
  Çin'den ABD'ye siber yanıtı geldi

  ABD Başkanı Barack Obama ve Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in Beyaz Saray’da gerçekleşen görüşmesinde ağırlıklı gündem siber saldırılar oldu.

  "ÇİN SİBER SALDIRILARA GÜÇLÜ ŞEKİLDE KARŞI ÇIKIYOR"

  Obama’nın Amerikan şirketlerine yönelik siber saldırıların Çin kaynaklı olduğu iddiasını gündeme getirmesi üzerine Çin Devlet Başkanı Cinping, “Çin, siber saldırılara güçlü şekilde karşı çıkıyor. Ticari sırların çalındığı ve diğer türde siber saldırılarla mücadele ediyoruz. Bu noktada ABD tarafının kaygıları var, mevcut kanallarla bu endişeleri ele alabiliriz. Karşılıklı cepheleşmeyi önlemeliyiz ve bu konuyu siyasileştirmemeliyiz” yanıtını verdi.

  ÇİN'DE 600 MİLYON İNTERNET KULLANICISI VAR

  ABD’nin siber alanda en güçlü, Çin’in de 600 milyondan fazla internet kullanıcısıyla dünyada en fazla internetin kullanıldığı ülke olduğuna işarete eden Şi, bir soru üzerine, “Ticari sırların çalındığı ve diğer türde siber saldırılarla mücadele ediyoruz. Bu noktada ABD tarafının kaygıları var, mevcut kanallarla bu endişeleri ele alabiliriz. Bu konuda güvenlik güçleri arasında var olan iletişim ve koordinasyonu gelecekte de sürdüreceğiz” yanıtını verdi.

  Obama'dan Çin lideri Cinping'e: Bizi hacklemeyi bırakın haberi

  Çin den ABD ye siber yanıtı geldi #1

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir