Petrol
99.27
-0.75%
Euro
17.578
0.17%
Dolar
17.2153
0.00%
Altın
963.17
0.05%
Borsa
2408
0.00%
Bitcoin
351.835
3.75%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Çin'de şüpheli vakaların ardından iki hastane karantinaya alındı

  Şanghay'da test sonuçlarının şüpheli çıkması üzerine, yetkililer harekete geçti.
  • AA
  • 22.01.2021 - 09:26
  • Güncelleme : 22.01.2021 - 10:00
  Çin'de şüpheli vakaların ardından iki hastane karantinaya alındı

  Çin'in Şanghay şehrinde iki hastane, koronavirüs şüphesiyle karantinaya alındı.

  "Global Times" gazetesinde yer alan habere göre, Fudan Üniversitesi Şanghay Kanser Merkezi ile Ciao Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne bağlı Renci Hastanesi çalışanlarında şüpheli vakaların ortaya çıkması üzerine ayakta tedavi hizmetlerine ara verildi.

  TEST SONUÇLARI ŞÜPHELİ ÇIKTI

  Her iki hastane binası ve çevresindeki bazı yerleşimler kordona alınırken, hastalık kontrol ve önleme ekipleri incelemelere başladı.

  Renci Hastanesi'nden yapılan açıklamada, dün hastane personeline yapılan rutin nükleik asit testlerinde bir sağlık çalışanı ve bir taşeron işçinin test sonucunun "şüpheli" çıktığı belirtildi.

  Çin de şüpheli vakaların ardından iki hastane karantinaya alındı #1

  KARANTİNAYA ALINAN İKİ HASTANE 'GÜVENİLİR' OLARAK BİLİNİYOR

  Kanser Merkezi de 20 Ocak'ta şehir merkezindeki biriminde yapılan testlerde bir şüpheli vakaya rastlandığını bildirmişti.

  Her iki hastane de Çin'in farklı bölgelerinden hastaların tedavi olmak üzere geldiği güvenilir sağlık merkezleri olarak biliniyor. Resmi istatistikler, Şanghay Kanser Merkezi'nde 2019 yılında 1 milyon 570 bin hastanın ayakta tedavi edildiğini gösteriyor.

  Çin Ulusal Sağlık Komisyonu'ndan (NCH) yapılan açıklamaya göre, Çin ana karasında son 24 saatte 9'u yurt dışı kaynaklı 103 yeni koronavirüs vakası tespit edildi, virüs nedeniyle hayatını kaybeden olmadı.

  Çin de şüpheli vakaların ardından iki hastane karantinaya alındı #2

  SALGIN BİLANÇOSU

  Yurt içi kaynaklı vakaların 47'si Heylongciang, 19'u Cilin, 18'i Hıbey, biri Şensi eyaletlerinde, 6 vaka Şanghay kentinde, 3 vaka ise başkent Pekin'de görüldü.

  Koronavirüsün ortaya çıktığı Çin'de bugüne kadar 88 bin 804 vaka tespit edildi, 4 bin 635 kişi hayatını kaybetti, 82 bin 495 kişi iyileşti.

  Son vakaların, ülkenin güneyine göre daha soğuk hava koşullarının yaşandığı kuzey bölgeleri ve Rusya sınırına yakın eyaletlerde yoğunlaştığı görülüyor.

  Yetkililer, ay takvimine göre, Çin yeni yılının başlangıcı olan 12 Şubat öncesinde yeniden baş gösteren salgını kontrol altına almaya çalışıyor.

  Çin de şüpheli vakaların ardından iki hastane karantinaya alındı #3

  'SEYAHAT ETMEYİN' UYARISI

  Ülkede "Bahar Bayramı" olarak kutlanan tatil dönemi öncesinde ülke içinde seyahat edeceklere son 7 gün içinde negatif koronavirüs testi bildirme zorunluluğu getirilirken, çok sayıda eyalet yönetimi seyahat edenlere karantina tedbirleri uygulayacağını açıkladı.

  Ulusal sağlık yetkilileri, vatandaşlara zorunlu olmadıkça seyahat etmemeleri uyarısında bulunuyor.

  Bahar Bayramı ülkede göçmen olarak kentlerde çalışan işçilerin, taşradaki ve kırsal bölgelerdeki ailelerini ziyaret ettiği bir dönem olarak biliniyor. Bayram süresince 1,7 milyar yolculuk yapılacağı tahmin ediliyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir