Petrol
81.72
-2.38%
Euro
19.338
-0.35%
Dolar
18.6311
-0.01%
Altın
1.049
-0.24%
Borsa
4874
0.00%
Bitcoin
308.855
-2.11%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C

  Çinli televizyon yıldızının tercihi Bodrum

  Çin'in tanınmış yapımcı ve oyuncularından Will Liu, ailesi ve ekibiyle birlikte gezdiği Muğla'nın Bodrum ilçesine hayran kaldı.
  • AA
  • 20.09.2017 - 13:29
  Çinli televizyon yıldızının tercihi Bodrum

  Türkiye'nin 3 milyon Çinli turisti ağırlama hedefini ve Türkiye'nin Çin'de tanıtımı konularını görüşmek için Türkiye'de bulunan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşen, ardından da Ankara'da bir dizi ziyaretlerde bulunan Çin'in tanınmış yapımcı ve oyuncularından Will Liu, ailesi ve yapım ekibiyle birlikte Muğla'nın Bodrum ilçesine geldi.

  3 GÜN GEZDİ

  Bodrum'un Güvercinlik Mahallesi'ndeki 5 yıldızlı bir otelde 3 gün konaklayan Liu ve ailesi, tarihi alanları gezerek, dünyaca ünlü Bodrum guletlerini yakından görme olanağı buldu.

  Çinli televizyon yıldızının tercihi Bodrum #1

  PROGRAMI REKORLAR KIRIYOR

  Haftada 75 milyon izleyicisiyle Çin'de reyting rekorları kıran TV programı "Baba Nereye?"nin de başrol oyuncusu olan Liu, Türkiye ve Bodrum ilçesi hakkında açıklamalarda bulundu.

  Çinli televizyon yıldızının tercihi Bodrum #2

  "TÜRK YEMEKLERİNİ ÇOK BEĞENDİM"

  Türkiye'ye ve özellikle de Bodrum'a geldiği için çok mutlu olduğunu ifade eden Liu, "Türkiyeyi sadece fotoğraflardan görüyorduk. İlk defa gelmiş olduk ve burayı tanımış olduk. Şu ana kadar en çok hoşuma giden şeylerden bir tanesi yatlar. Çok güzel lüks yatlar ve marinalar var. Türk yemeklerini de çok beğendim." diye konuştu.

  Türkiye'yi ziyaret etmesinin Çinliler tarafından da çok olumlu karşılanacağını düşündüğünü anlatan Liu, şöyle devam etti: "Ben buraya gelirken tek başıma veya ailemle gelmedim. Ekibimle birlikte geldim. Bu ekibin içerisinde yapımcı ve yönetmen de var. Bu kişiler burada gözlemlerde bulundular ve bu gözlemler yakın zaman içerisinde Türkiye'ye projeler olarak dönecek. Biz bunları yaptığımız zaman etkisinin nasıl olacağını göreceksiniz."

  İYİ PROJELER YAPACAĞIZ

  Liu, Bodrum ilçesinde yaptığı gezide sokaklarda az sayıda Çinli gördüğüne işaret ederek, şunları söyledi: "Şu ana kadar Türkiye'de ve özellikle Bodrum'da çok az Çinli gördüm. Türkiye tarafıyla iyi projeler yapacağız. Göreceksiniz bunlar olduktan sonra benim haricimde buraya çok daha fazla Çinli gelecek. Onlar buradan villa da alırlar, yaşarlar da. Bunun bu şekilde olacağını zaman içerisinde göreceksiniz. Bizim atmış olduğumuz adım iki ülke ilişkilerini de doğrudan etkileyecektir."

  Liu, Çinlilere yönelik Türkiye'yi tanıtıcı projeler yapacaklarını kaydetti.


  Görüş Bildir