Euro
10.3233
0.05%
Dolar
8.8155
-0.02%
Altın
496.37
0.04%
Borsa
1.392
0.51%
Bitcoin
376.709
-1.80%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C

  Clinton'dan Trump'a: Utanç verici

  Cliton, Donald Trump'ın söylemlerine yönelik "Sadece saldırgan ve utanç verici bir durum değil, aynı zamanda tehlikeli bir durum” dedi.
  • 26.01.2016 - 09:45
  Clinton'dan Trump'a: Utanç verici

  ABD'de başkanlık seçimleri için adaylıklarını açıklayan Demokrat Parti'nin aday adayları, 1 Şubat'ta Iowa'da başlayacak ön seçimler öncesinde açık oturumda son kozlarını paylaştı.

  ABD'nin eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, kendisini “sosyalist demokrat” diye tanımlayan Vermont Senatörü Bernie Sanders ve eski Maryland Valisi Martin O'Malley, Drake Üniversitesi’nde gerçekleşen ve CNN Televizyon kanalında yayınlanan açık oturumda, Iowa halkının sorularını cevapladı.

  Clinton dan Trump a: Utanç verici #1

  CLİNTON'A TRUMP SORULARI

  Hillary Clinton’a özellikle dış politika ve Cumhuriyetçi Parti başkan aday adaylarından Donald Trump’ın Müslüman karşıtı söylemleri hakkında sorular yöneltildi.

  Clinton dan Trump a: Utanç verici #2

  "UTANÇ VERİCİ BİR DURUM"

  ABD Hava Kuvvetlerinde görev yapmış başörtülü bir kadının, Cumhuriyetçi kanattan yükselen Müslüman karşıtı ifadelere yönelik sorusu üzerine Clinton, Trump’ı kastederek, “Meksikalılara laf atarak başladı şimdi ise sıra Müslümanlara geldi. Sadece saldırgan ve utanç verici bir durum değil, aynı zamanda tehlikeli bir durum” diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir