Petrol
88.22
0.51%
Euro
18.0032
-0.09%
Dolar
18.5358
0.10%
Altın
988.41
0.09%
Borsa
3198
-2.07%
Bitcoin
365.390
3.22%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan İİT'de konuştu

  Erdoğan teknoloji temalı oturumda, vatandaşların interneti iyi kullanan teröristlerden korunması gerektiğine dikkat çekti.
  • Haber Merkezi
  • 10.09.2017 - 09:21
  Cumhurbaşkanı Erdoğan İİT'de konuştu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslar için bulunduğu Kazakistan'ın Başkenti Astana'da İslam İşbirliği Teşkilatı'nın Bilim ve Teknoloji Zirvesi açılış oturumunda önemli mesajlar verdi.

  "TÜM NİMETLERDEN YARARLANILMALI, AMA..."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan gelişen teknolojiye ayak uydurmanın önemine değindi ancak tehlikelerinde farkında olunması gerektiğine dikkat çekti:

  "İnternetin ve sosyal medyanın İslam düşmanlığın aracı olma yanında terör örgütleri tarafından etkin şekilde kullanıldığını biliyoruz. İslam ülkeleri olarak vatandaşlarımızı internetin tüm nimetlerinden yararlandırırken zararlarından da korumalıyız."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan İİT de konuştu #1

  "BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ VAR"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan son dönemde İslam coğrafyasında yaşanan drama dikkat çekerek herkesi birlik olmaya davet etti.

  "İslam ülkelerinin şu dönemde ayrışmaya değil birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Körfez bölgesinde yaşana kriz hepimizi derinden üzmüştür. Körfez bölgesindeki krizin bir an önce çözme kavuşmasını diliyoruz. Kudüs ve Haremi şerifin kutsiyetinin ihlal edilmesine asla izin veremeyiz. Provokasyonların önüne geçilmesi için çok daha kararlı bir tutum ortaya koymalıyız. Myanmar’da Müslüman kardeşlerimizin çektiği zulümlerin son bulması için hep birlikte çalışmalıyız. Bölgede yaşanan insani dramın önüne geçmek için Myanmar ve Bangladeş hükümetleri ile çalışmak istiyoruz." dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Myanmar meselesinde Bangladeş ile birlikte çalıştıklarını belirtti, Müslümanlara kolaylık sağlanması için gerekli diyalogların sürdürüldüğünü belirtti.

  "Baskı ve katliamlardan kurtulmak için topraklarına sığınan Müslümanlara gerekli kolaylığın gösterilmesi beklentisi ve yardım teklifimizi Bangladeş makamlarına ilettik. Uluslararası kuruluşlar, bilhassa da İslam ülkeleri olarak bizler elimizden gelen tüm imkanlarla bu zulmün son bulması için birlikte mücadele etmeliyiz." dedi.


  Görüş Bildir