Çuvalcı general komşusuyla da beraber olmuş

Çuvalcı general komşusuyla da beraber olmuş

Petraeus'un ilişkiye girdiği biyografi yazarı Paula Broadwell'in elektronik postayla "Erkeğimden uzak dur" diye tehdit ettiği kadının Jill Kelley adında bir aile dostu olduğu ortaya çıktı. Tehdit mektubu FBI'ın soruşturmasını tetiklemiş ve Petraeus'un istifasını getiren olayın su yüzüne çıkmasına sebep olmuştu.

O KADIN İRTİBAT SUBAYI

Petraeus'la birlikteliği henüz kesinleşmeyen 37 yaşındaki Kelley, Petraeus'ların evinin bulunduğu Tampa kentindeki MacDill hava üssünde gönüllü irtibat subayı olarak görev yapıyor.

Kelly burada Dışişleri Bakanlığı adına ordunun en gizli harekâtlarını yürüten ABD Ortak Özel Operasyonlar Komutanlığı ile bağlantıyı sağlıyor.

Çuvalcı general komşusuyla da beraber olmuş

BERABER PARTİYE KATILMIŞLAR

Kocası Scott ile birlikte komşuları Petraeus'larla özellikle son beş yıldır karı-koca sık sık görüşerek samimi bir ilişki kurdukları belirtiliyor. Hatta beraber korsan temalı bir partiye bile katılmışlar.

Komşular Kelley'lerin Petraeus'larla ilişkilerini sıkılaştırmak için çok "çabaladığını" söylüyor. Scott Kelley ise özellikle kanser alanında çok sayıda öncü ameliyat gerçekleştirmiş başarılı bir cerrah. Çiftin 9, 7 ve 6 yaşlarında üç çocuğu bulunuyor.

TÜRK ASKERİNİN BAŞINA ÇUVAL GEÇİRMİŞTİ

Philadelphia'ya 1970'li yıllarda göç eden Lübnanlı bir ailenin kızı olan Jill Kelley'nin Natalie adında ikiz kardeşi de var.

Kelley'nin Petraeus ile henüz ne tür bir ilişkisi olduğu netleşmezken, CIA eski Başkanı'nın ise bu hafta Bingazi'deki saldırılarla ilgili Kongre'ye ifade vermesi gündemde.

Türk askerlerinin başına çuval geçirmesi ile hatırlanan David Petraeus, biyografi yazarı Paula Broadwell ile ilişkisi olduğu ortaya çıkınca CIA Başkanlığından istifa etmek zorunda kalmıştı.