Euro
10.1632
-1.11%
Dolar
8.3942
-0.4%
Altın
506.74
-1.5%
Borsa
1.461
0.29%
Bitcoin
302.971
0.46%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Dışişleri Bakanlığı'ndan 'Suriye seçimleri' açıklaması

  Dışişleri Bakanlığı, Suriye'de yapılan seçimlerin halkın hür iradesini yansıtmadığını ve gayrimeşru bir nitelik taşıdığını açıkladı.
  • AA
  • 26.05.2021 - 18:35
  Dışişleri Bakanlığı'ndan 'Suriye seçimleri' açıklaması

  Dışişleri Bakanlığı, Suriye'de rejim tarafından bugün düzenlenen seçimler hakkında açıklama yaptı.

  Açıklamada, Suriye rejimi tarafından bugün düzenlenen seçimlerin halkın hür iradesini yansıtmayan gayrimeşru bir nitelik taşıdığı belirtildi.

  "GAYRİMEŞRU NİTELİK TAŞIMAKTADIR"

  Yine açıklamada, "Suriye rejimi tarafından bugün düzenlenen seçimler halkın hür iradesini yansıtmayan gayrimeşru bir nitelik taşımaktadır. Serbest ve adil olmayan şartlarda tertiplenen söz konusu seçimler, Suriye ihtilafının siyasi çözümüne ilişkin BM Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) 2254 sayılı kararının lafzı ve ruhuyla bağdaşmadığı gibi rejimin siyasi sürece ilişkin samimiyetsiz yaklaşımını da ortaya koymaktadır. Rejimin sonucu malum seçimleri öne sürerek suni meşruiyet sağlama girişimlerine izin verilmemesi ve BM kolaylaştırıcılığında Suriyelilerin sahipliğinde ve öncülüğünde yürütülen siyasi sürecin kesintisiz devam ettirilmesi önem taşımaktadır. Türkiye, bu yöndeki gayretlerini Suriye halkıyla dayanışma içinde kararlılıkla sürdürecektir" denildi.

  Dışişleri Bakanlığı ndan Suriye seçimleri açıklaması #1

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir