Euro
10.1059
0.38%
Dolar
8.5494
0.01%
Altın
495.17
-0.06%
Borsa
1.349
-0.18%
Bitcoin
332.951
14.22%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Ebola hastaları karantina merkezinden kaçtı

  Liberya'da bir ebola karantina merkezi saldırıya uğradı. Karantinada tutulan hastaların tümü merkezden kaçarken saldırganlar merkezi yağmaladı.
  • 18.08.2014 - 11:59
  Ebola hastaları karantina merkezinden kaçtı

  Ebola hastaları karantina merkezinden kaçtı #1

  Liberya’da ebola hastalarının karantina altında tutulduğu bir merkez saldırıya uğradı. Cumartesi gecesi meydana gelen saldırının ardından Monrovia kentindeki merkezde tutulan 17 hasta kayıplara karıştı. Görgü tanığı Rebecca Wesseh, “Kapıları kırdılar ve içerde ne var ne yoksa yağmaladılar. Hastaların tamamı gitti” dedi. Merkezi basan elleri sopalı gençlerin “Ebola diye bir şey yok” diye bağırdığı öğrenildi.

  TEDAVİSİ BULUNAMADI

  Batı Afrika'da geçen yıl patlak veren salgında 1145 kişi hayatını yitirdi. Liberya’daki sağlık ekipleri ise hızla yayılan virüsün yanı sıra bu hastalığın Batı tarafından icat edilip Afrika’ya gönderildiği veya yalan olduğu yolundaki dedikodularla da mücadele ediyor. Adını açıklamayan bir Sağlık Bakanlığı karantine merkezine çevrilen okul binasını basan gençlerin merkezdeki ilaçları, çarşafları ve matları da götürdüklerini söyledi. Ebola, enfekte olmuş insanların ter, kan, salya gibi vücut sıvılarıyla ve hızla bulaşıyor. Hastalığa karşı bir ilaç veya aşı henüz geliştirilebilmiş değil. Kas ağrıları, kusma ve ishalle kendini belli eden hastalığın son evrelerinde hastanın göz dahil çeşitli organlarından kan geliyor. 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir