Petrol
97.85
1.60%
Euro
18.4221
0.79%
Dolar
17.8656
-0.19%
Altın
1.03
-0.28%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
426.833
2.53%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C

  Endonezya Başkanı Müslümalar için seslendi

  Arakan'daki vahşet hakkında konuşan Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo, sessiz kalmayacağını ve çözüm arayacağını söyledi.
  • 18.09.2017 - 07:12
  Endonezya Başkanı Müslümalar için seslendi

  Devlet Başkanı Widodo, Orta Java eyaletinin Solo kentinde düzenlenen Ulusal Kur’an Tefsiri Meclisi Toplantısı’nda konuşma yaptı.

  BARIŞ VE ÖZGÜRLÜĞE DAYALI BİR DÜNYA İSTEDİ

  Dünya genelinde Müslümanların yaşadığı sorunlara değinen Widodo, bu sorunlara karşı kayıtsız kalamayacaklarını, sosyal adalet, barış ve özgürlüğe dayalı bir dünya düzeni sağlamak zorunda olduklarını belirtti.

  Endonezya Başkanı Müslümalar için seslendi #1

  Widodo, Filistin sorunun henüz çözüme kavuşamadığını, Suriye, Irak, Yemen ve Libya’nın hala çatışmalarla boğuştuğunu ve Afganistan’ın istikrardan uzak olduğunu vurgulayarak, dünya barışı ve Müslümanların yararına çözüm üretme ve katkı sağlama yükümlülükleri bulunduğunu ifade etti.

  MÜSLÜMANLARA YAPILAN KATLİAM HAKKINDA KONUŞTU

  Widodo ayrıca, Müslüman coğrafyalarında açtıkları kurumlarla birçok açıdan bölge halkına katkı sağladıklarını ve karşılıklı ziyaretlerle sorunlara karşı çözüm aradıklarını kaydetti.

  Widodo, Arakan’da Müslümanlara yönelik şiddetin derhal durdurulması gerektiğinin ve bu konudaki tutumlarının sert olduğunun altını çizerek, şiddetin son bulması noktasında birçok kez diplomatik kanaldan Myanmarlı yetkililerle de görüşmelerde bulunduklarını dile getirdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir