Euro
9.7788
0.41%
Dolar
8.1217
0.41%
Altın
461.92
0.3%
Borsa
1.379
0.12%
Bitcoin
455.550
-1.47%
15ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 15 C

  Esad Fransa istihbaratıyla işbirliğini itiraf etti

  Beşşar Esad, Fransız istihbaratıyla ilişki içinde olduklarını açıkladı.
  • AA
  • 21.04.2015 - 12:03
  Esad Fransa istihbaratıyla işbirliğini itiraf etti

  eas

  Fransız France 2 televizyonuna özel mülakat veren Esad, Suriye istihbaratıyla Fransız istihbaratı arasında iletişim olduğunu belirtti.

  ESAD "BU İŞBİRLİĞİ DEĞİL" DEDİ

  İletişimin ne boyutta olduğunu ve hangi tarihler arasında yapıldığını ifade etmekten kaçınan Esad, halihazırda bunun bir işbirliği olmadığını söyledi. Bir grup Fransız parlamenterin geçtiğimiz aylarda Suriye’yi ziyaret etmesine değinen Esad, Fransa ile politik anlamda bir işbirliğinin mümkün olmadığını kaydetti.

  SURİYE'NİN TEK YAPTIĞI HALKINI KORUMAK

  Esad, Fransa’nın, IŞİD’e karşı koalisyona verdiği destek nedeniyle "teröristlere yardım ettiğini" öne sürdü. Suriye’deki sivil ölümleri hakkında da açıklamalarda bulunan Esad, ölü sayısının 220 bini geçtiği Suriye’de tek yaptığının kendi halkını korumak olduğunu savundu.

  KİMYASAL SİLAHLARI İNKAR ETTİ

  Esad, Suriye’de sivillere karşı kimyasal silah ve klor gazı kullanıp kullanmadığı soruları üzerine de kimyasal silah kullandığını inkar etti. Beşşar Esad, "Klor gazı kullanmadık. İhtiyacımız da yok. Elimizde var olan klasik silahlarımızla hedefimize ulaşabiliriz" dedi.

  BM Bağımsız Soruşturma Komisyonu geçtiğimiz yıl yayımladığı raporunda, Esad rejimi güçlerinin muhaliflere yönelik saldırılarında klor gazı kullandığını ortaya koymuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir