Euro
14.4005
-0.47%
Dolar
12.7387
-0.61%
Altın
732.06
-0.4%
Borsa
1.809
1.82%
Bitcoin
730.580
0.43%
14ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 14 C

  Facebook yüzünde rahatsızlık olan gencin profilini sildi

  Norveçli gencin profiline müdahale eden Facebook, "kurallarına aykırı olduğu gerekçesiyle" resmi sildi. Facebook olayın medyaya yansıması üzerine özür diledi.
  • 18.09.2014 - 15:12
  Facebook yüzünde rahatsızlık olan gencin profilini sildi

  Facebook yüzünde rahatsızlık olan gencin profilini sildi #1

  Norveç'te yaşayan ve yakalandığı bir hastalık nedeniyle farklı bir yüz şekline sahip olan siyahi gencin fotoğrafı Facebook tarafından kaldırıldı.

  FOTOĞRAFI SİLDİ

  Kristiansand şehrinde yaşayan 16 yaşındaki Embret Henock Haldammen, "malformasyon" hastalığı nedeniyle farklı bir yüz şekline sahip. Bu hastalık nedeniyle yüzünün alt yarısı normalden büyük olan gencin profilindeki fotoğraf, Facebook'un müdahalesiyle hesaptan silindi.

  FACEBOOK KURALLARINA AYKIRI

  Birkaç hafta önce resmini profilinde paylaşan Haldammen, pazar günü hesabına giriş yaptığında resmin silindiğini fark etti. Ardından mesaj kısmında bir ileti gören Norveçli genç, iletide paylaştığı fotoğrafın "Facebook kurallarına aykırı olduğu" için silindiğine dair ifadeyi gördü.

  Facebook yüzünde rahatsızlık olan gencin profilini sildi #2

  "KENDİMİ TACİZE UĞRAMIŞ HİSSEDİYORUM"

  Fotoğrafın kaldırılmasından sonra Haldammen duygularını aktarmak için "Facebook gibi büyük bir sosyal paylaşım platformunun diğer insanlara benzemediği için bir kişinin fotoğraflarını silmesi büyük bir hakaret. Kendimi tacize uğramış gibi hissediyorum. Facebook bu hareketi ile benim kullanıcı olarak yetersiz olduğumu ilan etti" diye yazdı.

  ÖZÜR DİLEDİ

  Olayın medyaya yansımasından sonra açıklama yapan Facebook, hata yapıldığını kabul etti ve özür diledi. Özürün ardından fotoğraf tekrar sayfaya koyuldu.

  Facebook yüzünde rahatsızlık olan gencin profilini sildi #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir