Euro
10.0666
-0.7%
Dolar
8.4526
-1.12%
Altın
497.91
0.23%
Borsa
1.392
2.27%
Bitcoin
336.851
-0.27%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C
  Ferguson'da neler oluyor İZLE

  Ferguson'da neler oluyor İZLE

  ABD'nin kenarda kalmış sessiz ve sakin mahallelerinden St. Louis'e bağlı küçük bir kasabada polisin 18 yaşındaki siyahi genç Michael Brown'ı öldürmesi ülkeyi ayağa kaldırdı.
  • 14.08.2014 - 11:11

  abd

  ENSONHABER.com / Dış Haberler St. Louis Ferguson'da cumartesi gününden bu yana süren olaylar yatışmadı. 20 bin nüfuslu ve siyahilerin hakim olduğu kasabada beyaz bir 'şerif' ve beyaz bir bölge yöneticisi var. Bütün olayların ana kaynağının bu olduğu ifade ediliyor.

  POLİS 18 YAŞINDAKİ BROWN'I BÖYLE ÖLDÜRDÜ

  Görgü tanıklarının ifadelerine göre, duran polis arabası bu sırada yürüyen iki genci yanına çağırdı. Polisler arabadan indi. Biri Brown'ın ensesinden tuttu, yere yatmasını istedi ve "seni vuracağım" dedi. Diğer bir görgü tanığı ise Brown'ın kaçmaya çalıştığını ifade etti. İfadesine silahsız olduklarını ve bir şey yapmadıklarını ekledi. Polis memurundan çıkan ateşi gördüm diyerek ise ifadesini tamamladı.

  Ferguson'da Protestoculara operasyon İZLE

  IRAK'A SAVAŞA GİDERMİŞ GİBİ

  Cumartesi gününden itibaren ise Ferguson'da, polisin bu cinayeti için protestolar başladı. Bölgeye takviye birlikler sevk edildi. Ayrıca Irak'a savaşa gidermiş gibi teçhizatlı, polis-asker karışımı güvenlik güçlerinin bölgeyi abluka altına aldığı gözlendi.

  Ferguson da neler oluyor İZLE #2

  Ferguson'da Polisin Protestoculara ateş açması İZLE

  YOĞUN GAZ VE PLASTİK MERMİ YAĞMURU

  Bunun üzerine bölgede adeta kıyamet koptu. Eylemcileri dağıtmak isteyen tam teçhizatlı birlikler yoğun gaz ve plastik mermi kullanınca protestolar çatışmaya döndü.

  Ferguson'da polis müdahalesi

  Ferguson da neler oluyor İZLE #3

  Ferguson da neler oluyor İZLE #4

  Fotoğraf: Polis sivilleri böyle hedef alıyor

  Ferguson da neler oluyor İZLE #5

  Ferguson da neler oluyor İZLE #6

  Ferguson da neler oluyor İZLE #7

  Ferguson da neler oluyor İZLE #8

  Ferguson da neler oluyor İZLE #9

  Ferguson da neler oluyor İZLE #10

  GAZETECİLER GÖZALTINA ALINDI

  Çatışmanın büyümesiyle birlikte yerel bir 'vaka' olan bu olay birden ulusal boyuta ulaştı. Amerika ve dünya medyası bölgeye akın etti. Medyanın bölgeden uzaklaşmasını isteyen polis çok sayıda gazeteciyi gözaltına aldı. Canlı yayınlar sırasında kameralara gaz bombası atıldığı ifade edilirken bu sırada gözaltına alınan muhabirlerin olduğu öğrenildi.

  Ferguson'da gazetecilerin gözaltına alınması İZLE

  OBAMA'YA KATILDIĞI PARTİDE BRİFİNG

  Tatilde olan Başkan Obama, olaylar hakkında ilk bilgiyi katıldığı bir doğum günü partisinde aldı. Başkan'ın ilerleyen saatlerde açıklama yapması bekleniyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir