Filipinler İçişleri Bakanı uçak kazasında kayboldu

Filipinler İçişleri Bakanı uçak kazasında kayboldu

Filipinler'de İçişleri Bakanı Jesse Robredo'yu taşıyan bir uçağın denize çakılması sonucu Robredo ile iki pilotun kayıp olduğu bildirildi.

Filipinler ordusundan Albay Generoso Bolina'nın yaptığı açıklamada, Cessna tipi uçak ve kayıpları arama çalışmalarının havanın çok karanlık olması ve denizin çok derin olması nedeniyle sona erdirildiğini açıkladı.

ACİL İNİŞ YAPARKEN ÇAKILDI

Bakan Robredo'nun Cebu'dan Camarines Sur eyaletinde bulunan memleketine gitmekte olduğu belirtildi. Yolculuk sırasında uçakta bir sorun olduğu ve pilotların Masbate Adası'na acil iniş yapmaya çalışırken denize çakıldıkları ifade edildi.

Görgü tanıkları, uçağın havaalanı pistine 500 metre mesafede suya çakıldığını belirtti. Robredo'nun koruması ise balıkçılarca kurtarıldı. Koruma hafif yaralı olarak en yakındaki hastaneye götürüldü.

UÇAĞIN PERVANESİ ÇALIŞMIYORMUŞ

Albay Bolina, "Havaalanına ulaşmayı başaramadılar" derken olay yerine hemen arama-kurtarma ekipleri gönderildiğini hatırlattı.

Yerel medya ise Robredo'nun uçak düşmeden hemen önce eşini arayarak uçağın pervanesinin çalışmadığını söylediğini aktardı.