Petrol
92.44
-0.27%
Euro
18.2405
-0.03%
Dolar
17.9272
0.07%
Altın
1.022
0.08%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
433.702
-0.69%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C

  Florida'daki toplanma merkezinde gönüllü olarak çalıştı

  Florida'da Irma'dan dolayı uçağına binemeyen bir Türk, bölgede yardım gönüllüsü olarak afetzedelere gönüllü hizmet verdi.
  • DHA
  • 13.09.2017 - 11:43
  Florida'daki toplanma merkezinde gönüllü olarak çalıştı

  Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi 28 yaşındaki Mesut Bayezit, Irma Kasırgası nedeniyle ABD'nin Florida eyaletinde uçuşlar iptal olunca, havalimanının yanında evsizler ve yardıma muhtaçlar için kurulan toplanma merkezinde 3 gün gönüllü çalıştı.

  Florida daki toplanma merkezinde gönüllü olarak çalıştı #1

  AKTARMA YAPACAĞI UÇAĞA BİNEMEDİ

  Üniversitede Avrupa Birliği Projeler Koordinatörlüğü görevini yürüten ve sık sık yurt dışı seyahatlerinde bulunan Mesut Bayezit, Dominik Cumhuriyeti'ne gitmek için aktarma yapacağı Florida'da Irma Kasırgası'na yakalandı.

  Kasırga nedeniyle uçuşu iptal olan ve havalimanında beklemek istemeyen Bayezit, yakındaki bir lisenin spor salonunun, evsizler ve yardıma ihtiyacı olanlar için toplanma merkezine dönüştürüldüğünü öğrendi. Bayezit, 850 kişinin kaldığı toplanma merkezine sığınırken, gönüllü olarak da çalıştı. Bayezit, 3 gün boyunca merkezin temizliğini yaptı, yiyecek dağıttı, yaşlılara destek oldu.

  Florida daki toplanma merkezinde gönüllü olarak çalıştı #2

  "GÖNÜLLÜ ÇALIŞMA BAŞVURUSU YAPTIM"

  Florida'da yaşadıklarını anlatan Mesut Bayezit, şöyle dedi:
  "Florida'da, Karayipler kadar büyük hasar olmadı. Evler betonarme. Palmiye ağaçları kırıldı. Karayipler'de evler tahtadan olduğu için kasırgada daha çok zarar gördü. Aynı kasırga burada aynı zararı vermedi. Halk, kasırgayı çok fazla ciddiye aldı ve çok önlem aldı. Evlerin duvarlarını, pencerelerini insanların kendi imkanlarıyla tahta veya demirlerle kapattıklarını gördüm. Geldiğimde sokaklarda kimse yoktu. Otobüsçü beni uyardı ve ücretsiz gitmek istediğim yere beni bıraktı. Mekanlarda yemek yedim ve kahve içtim, para almadılar. Toplanma merkezinde 3 öğün yemek verdiler. Ben de gönüllü olarak çalışma başvurusunda bulundum ve kabul ettiler. İnsanlara elimden geldiğince yardım ettim."

  Florida daki toplanma merkezinde gönüllü olarak çalıştı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir