Petrol
88.82
4.32%
Euro
18.2139
0.43%
Dolar
18.543
0.22%
Altın
1.009
2.14%
Borsa
3392
6.67%
Bitcoin
366.008
1.62%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Fransa Cumhurbaşkanı Hollande: Türkiye sınırını açmalı

  Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Türkiye'den Kobani'ye takviye güçlerin gitmesi için sınır kapılarının açılmasını istedi.
  • 14.10.2014 - 17:03
  Fransa Cumhurbaşkanı Hollande: Türkiye sınırını açmalı

  holande

  Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Türkiye'den, Kobani'ye takviye güçlerin gitmesi için sınır kapılarını açmasını ve ilgili tüm ülkelerden IŞİD’e karşı savaşanlara daha fazla destek vermesini istedi.

  SURİYE KÜRTLERİNE KAPIYI AÇMALIDIR

  Hollande, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

  "Türkiye kesinlikle IŞİD saldırısı altında olan kasabayı korumaları için Suriye Kürtlerine kapıyı açmalıdır. Bugün Kobani’de, bu sembol kasabada yaşananları düşünüyorum. Eğer Irak’ta olduğu gibi, buradaki duruma da müdahale etmemiz gerekiyorsa, aynı zamanda ılımlı Suriye muhalefetine de gereken tüm desteği ve yardımı vermeliyiz. Buradan bir çağrı yapıyorum, koalisyonun ötesinde, ilgili tüm ülkeler muhaliflere, terörle mücadele için kendilerine gereken ve bekledikleri yardımı vermelidir"

  DESTEK VERDİĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

  Hollande, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada Türkiye'nin Suriye'de güvenli bölge oluşturulması fikrine destek verdiğini açıklamıştı. Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura da geçtiğimiz hafta, Türkiye’nin Kobani’yi savunmak isteyen gönüllülere izin vermesini istedi.


  Görüş Bildir