Euro
10.2767
1%
Dolar
8.5033
1%
Altın
499.44
1.61%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
426.487
-8.25%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Fransa'da askere bıçaklı saldırı

  Fransa'da askerlere yönelik bıçaklı saldırıda 2 asker yaralandı. Saldırgan, güvenlik görevlilerinin müdahalesi ile yakalandı.
  • 03.02.2015 - 20:37
  Fransa'da askere bıçaklı saldırı

  FRANSA

  Fransa'nın güneyinde yer alan Nice şehrinde, Yahudi derneklerinin de bulunduğu bina önünde nöbet tutan askerlere yönelik bıçaklı saldırı gerçekleştirildi.

  Fransız medyasında yer alan haberde saldırıya uğrayan askerlerden biri yüzünden diğeri ise kolundan hafifçe yaralandı.

  SALDIRGAN YAKALANDI

  Yaralanan askerlerin tedavilerinin olay yerinde gerçekleştirildiği belirtildi. Saldırganın olay yerinden geçen tramvay güvenlik görevlilerinin müdahalesi ile yakalandığı aktarıldı.

  ÜZERLERİNDE BIÇAK BULUNDU

  Saldırganın üzerinde 2 bıçak bulunduğu, bunlardan sadece birini saldırıda kullandığı kaydedildi. Fransız medyası, saldırganın soy isminin 9 Ocak'ta Yahudi marketine yönelik saldırıyı gerçekleştiren Amedy Coulibaly ile aynı olduğunu iddia etti. Saldırıya uğrayan askerlerin güvenlik önlemleri aldığı binada, Nice İsrail Konseyi, Şalom Radyosu ve bir Yahudi derneğinin bulunduğu belirtildi. Geçtiğimiz ay Paris'te gerçekleştirilen terör saldırıları sonrası Fransa'da bulunan Yahudi kuruluşlarının güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarılmıştı.

  Fransa da askere bıçaklı saldırı #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir