Euro
15.536
0.18%
Dolar
13.731
0.5%
Altın
782.4
0.42%
Borsa
1.88
0%
Bitcoin
783.200
0.99%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  Fransa'da grevdeki gardiyanlara polisler müdahale etti

  Fransa’da gardiyanlar grevde. Can güvenlikleri ve şartlardan tamin olmadıkları gerekçesiyle eylem yapan göstericilerin üzerlerine polisler saldırdı.
  • Haber Merkezi
  • 24.01.2018 - 12:34
  Fransa'da grevdeki gardiyanlara polisler müdahale etti

  Fransa'da gardiyanlar, hapishane mahkumlarının kendilerine yönelik kötü tutumları ve içinde bulundukları olumsuz ekonomik ve sosyal şartlardan ötürü greve gitmişti. İki gündür grevde olan hapishane görevlilerine polisler müdahale etti.

  Mahkumların saldırılarını protesto eden gardiyanlara bir saldırı da polislerden geldi.

  Fransa da grevdeki gardiyanlara polisler müdahale etti #1

  GARDİYANLARA SERT MÜDAHALE

  Fransa'nın bir çok yerinde 120 ayrı hapishanede eylemler gerçekleştiren gardiyanlara polisler müdahale etti. Polisler göstericilere jop ve kalkanlarla karşılık veren güvenlik güçleri gardiyanlara sert müdahalelerde bulundu.

  Fransa'da grevdeki gardiyanlara polisler müdahale etti VİDEO

  Fransa da grevdeki gardiyanlara polisler müdahale etti #2

  Göstericileri itip kakan, yerlerde sürükleyen polisler grubu dağıtmayı başaramadı. Grupların aralarından toparlanan bir kaç gardiyan polisler tarafından yaka paça gözaltına alındı.

  Fransa da grevdeki gardiyanlara polisler müdahale etti #3

  FRANSA'DA GARDİYAN GREVLERİ

  Fransa Adalet Bakanı Nicole Belloubet’in yetersiz güvenlikten şikayet eden gardiyan sendikalarıyla bugün görüşeceği belirtilen habere göre özellikle keskin alet ve bıçak gibi silahlarla bazı gardiyanların ciddi şekilde yaralanmasına neden olan saldırıların son dönemlerde artması, ülke genelinde gardiyanları endişelendiriyor.

  Fransa da grevdeki gardiyanlara polisler müdahale etti #4

  Pazar günü Fransa’nın güneyinde bir hapishanede iki gardiyanın bir mahkum tarafından masa ayağıyla saldırıya uğrayarak hastanelik olması grevden önce gündeme gelen en son saldırıydı.

  Fransa da grevdeki gardiyanlara polisler müdahale etti #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir