Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
325.459
-0.86%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  Fransa'da polislerden protestoculara dayak

  Fransa'da polislerden protestoculara dayak

  Fransa sokakları grev olayları nedeniyle karıştı. Geçtiğimiz ay başlayan grevler, iş bırakmalarla devam ediyor. Paris'te polis, gösteri yapmak isteyen gruba dayak attı.
  • Haber Merkezi
  • 23.05.2018 - 10:49

  Fransa'da geçtiğimiz ay başlayan grevler en büyük halini aldı. İş bırakmalar bir taraftan devam ederken, diğer yanda ise memurların ve işçilerin sokak eylemleri sürüyor.

  Fransa da polislerden protestoculara dayak #1

  Ülkedeki 5,7 milyon kamu çalışanı Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve hükümetinin yapmayı hedeflediği reformlarına karşı dün sokağa çıkarken başkent Paris'te eylemcilere polis dayağı atıldı.

  Fransa da polislerden protestoculara dayak #2

  POLİS DAYAĞI

  Binlerce kişinin katıldığı gösterilerde eylemciler taşkınlık çıkardı. Duraklara ve iş yerlerine saldıran eylemcilere polislerin sert müdahalesi geldi. Başkent Paris'te göstericilere önce biber gazıyla müdahale eden polisler, sonrasında ise eylemcileri copladı.

  Paris'te polis protestocuları copla dövdü - VİDEO

  Yere düşen bir gösterici, polis tarafından defalarca coplandı.

  Fransa da polislerden protestoculara dayak #3

  YERLERDE SÜRÜKLEDİLER

  Yakaladıkları göstericileri tekmeleyen polisler, eylemcileri yerlerde sürükledi. Çıkan olaylarda onlarca gösterici yaralanırken, çok sayıda kişi de gözaltına alındı.

  Fransa da polislerden protestoculara dayak #4

  FRANSA'DAKİ GREVLER

  Fransa'da geçtiğimiz ay Macron'un ekonomi politikaları karşısında eylem başlatan göstericiler çeşitli protestolarla tepkilerini ortaya koyuyor. Protestoların ulaştığı noktada Fransa'nın köklü firmaları bile ekonomik krize sürüklenirken, ulaşımdan, eğitime, gıda ve temizlik sektörüne kadar her alanda hayat duruyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir