Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.643
0.06%
Dolar
18.6389
0.02%
Altın
1.077
0.05%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
324.057
1.08%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Gazzeli çocuk, esnekliğiyle Guinness'e aday

  Gazzeli çocuk, esnekliği ile Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye çalışıyor.
  • AA
  • 27.09.2017 - 14:59
  Gazzeli çocuk, esnekliğiyle Guinness'e aday

  Gazze'de yaptığı cimnastik hareketleriyle yeteneğini her gün biraz daha geliştirmek için gayret sarf eden 12 yaşındaki Yusuf el-Behtini, esnekliğiyle görenleri şaşkına çeviriyor.

  Gazzeli çocuk, esnekliğiyle Guinness e aday #1

  Büyük köprü duruşu halinde 14 saniyede 20 metre yürüyebilen Behtini, Guinness Rekorlar Kitabında aynı mesafeyi 17 saniyede geçen kişiyi geride bırakıyor. Behtini, "Yeteneğimi 2 yıl önce abim sayesinde keşfettim. O zamandan bu yana da Guinness Rekorlar Kitabına girebilmek için bu kabiliyetimi geliştirmeye çabaladım, çok çalıştım. Bütün dünya Gazze'nin yeteneklerle dolu olduğunu bilsin diye uluslararası yarışmalara katılmak istiyorum." dedi.

  Gazzeli çocuk, esnekliğiyle Guinness'e aday- FOTO GALERİ

  SINIR KAPISINDAN GEÇERSE ELEMELERE KATILACAK

  Yusuf'un abisi, aynı zamanda antrenörü olan Muhammed el-Behtini, kardeşinin çok esnek bir vücuda sahip olduğunu, sıradan bir insanın kesinlikle yapamayacağı hareketleri yapabildiğini söyledi.

  Gazzeli çocuk, esnekliğiyle Guinness e aday #2

  EVDE ÇALIŞIYOR

  İnternetten bulduğu videolarla kardeşini günlük çalıştırdığını anlatan Behtini, cimnastik kursu olmadığı için çoğunlukla evde çalıştıklarını kaydetti.

  Guinness yetkilileri ile iletişime geçip onlara kardeşinin videosunu gönderdiğini belirten Behtini, yetkililerin kendilerine dönüş yaparak Ürdün'de yapılan deneme programına katılım izni verdiğini aktardı.

  Gazzeli çocuk, esnekliğiyle Guinness e aday #3

  ÜRDÜN'DEKİ PROGRAMA KATILMAYI PLANLIYOR

  Abi Behtini, Mısır ile Gazze arasındaki Refah Sınır Kapısı'nın açılmasını ve buradan çıkarak Ürdün'deki programa katılmayı umduğunu dile getirdi.

  İsrail'in yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze Şeridi'nden ancak Mısır'ın izniyle Refah Sınır Kapısı'ndan yurt dışına çıkılabiliyor. Mısır yönetimi, 3 Temmuz 2013'teki askeri darbe sonrasında kapattığı Refah Sınır Kapısı'nı zaman zaman kısa süreliğine açıyor.


  Görüş Bildir