Euro
10.3658
-0.16%
Dolar
8.5446
-0.15%
Altın
510.46
-0.2%
Borsa
1.438
-0.31%
Bitcoin
341.985
0.17%
18ºC
İstanbul
Bulutlu 18 C

  Hamas ve El Fetih'ten Mescid-i Aksa'da Cuma çağrısı

  İsrail'in kapatma kararı almasının ardından Hamas ve Fetih üyeleri cuma namazı için Mescid-i Aksa'da toplanma çağrısı yaptı.
  • 31.10.2014 - 00:54
  Hamas ve El Fetih'ten Mescid-i Aksa'da Cuma çağrısı

  Hamas ve El Fetih ten Mescid-i Aksa da Cuma çağrısı #1

  AA muhabirine konuşan Hamas Hareketi'nin parlamento grubu Değişim ve Islah Milletvekili Muhammed Atvan, Filistinliler'i yarın Mescid-i Aksa'da cuma namazı kılmaya çağırdı. Atvan, "Filistinliler hiçbir şart altında Mescid-i Aksa'nın İsrail polisi tarafından kapatılmasını kabul etmez ve işgalcinin kutsal mekanı kontrol altına almasına izin vermez" dedi.

  Fetih Hareketi yetkililerinden Envar Bedir ise yarın onbinlerce Filistinli'nin Mescid-i Aksa'da namaz kılmak için toplanmasını istedi.

  "MESCİD-İ AKSA'YI KORUMAK GÖREVİMİZ"

  Mescid-i Aksa'yı korumak için orada namaz kılmanın görevleri olduğunu kaydeden Bedir, bunun aynı zamanda İsrail'in kutsal mekan üzerindeki planlarını bozmak için gerekli olduğunu söyledi.

  Mescid-i Aksa Kültür ve Miras Vakfı tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik sınırlamasına karşı İslam ümmeti harekete geçmeye çağrıldı.

  İsrail polisi, dün Batı Kudüs’te "aşırı sağcı" hahama yönelik silahlı saldırının ardından, ikinci bir bildirime kadar Mescid-i Aksa’nın tüm Müslümanlar'a kapatıldığını açıklamış, bugün ise söz konusu kararını kaldırdığını bildirmişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir