Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
697.280
-2.12%
15ºC
İstanbul
Hafif yağmur 15 C

  Hindistan Eğitim Bakanı evrim teorisine karşı

  Hindistan Eğitim Bakanı Satyapal Singh, evrim teorisini reddetmesinin nedenini 'Maymunun insana dönüştüğünü gördüğünden söz eden kimse yok' diye açıkladı.
  • Haber Merkezi
  • 22.01.2018 - 10:53
  Hindistan Eğitim Bakanı evrim teorisine karşı

  qweqwe

  Hindistan'da Eğitim Bakanlığı görevinde bulunan Satyapal Singh, Charles Darwin'in tartışmalı evrim teorisinin bilimsel açıdan yanlış ve 'mitten ibaret olduğunu öne sürerken, bilim derslerinden evrim teorisinin kaldırılmasını savundu.

  Hindistan Eğitim Bakanı evrim teorisine karşı #2

  "HİÇBİR YERDE YOK"

  Singh bu kanıya, evrimi yaşayan herhangi bir atanın bulunmadığı ve masallarda dahi böyle bir anekdota rastlanmadığı için vardığını belirtti.

  Singh, ''Atalarımız bir maymunun bir insana dönüştüğünü gördüklerinden hiçbir yerde söz etmiyor. Okuduğumuz hiçbir kitapta ya da ninelerimizin, dedelerimizin bize anlattığı masallarda da böyle bir şey geçmiyor.'' sözleriyle evrime inanmadığını dile getirdi.

  Hindistan Eğitim Bakanı evrim teorisine karşı #3

  BİLİMSEL TEMELLERE DAYANDIRIYOR

  Bir TV programında konuşan Singh, "Darwin'in evrim teorisine tüm dünyada karşı çıkılıyor. Darwinizm bir mittir." iddiasında bulunarak ekledi: ''Ben bir temeli olmadan açıklama yapmam. Ben bir bilim insanıyım. Delhi Üniversitesi'nde kimya doktoromu tamamlamadım.'' diyerek tezin bilimsel temellere dayandığını belirtti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir