Dolar
6.8535
0.0949%
Euro
7.7247
0.2452%
Altın
1769.54
-0.0401%
Borsa
115843.62
0.4584%
G. Altın
389.757
-0.0425%
Bitcoin
63170.96
-0.5743%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Hindistan'da barut dolu ananas yiyen fil telef oldu

  Yemek için yerleşim alına gelen gebe fil, henüz kimliği tespit edilemeyen kişiler tarafından içi barut dolu bir ananas yedirilerek öldürüldü.
  • İHA
  • 04.06.2020 - 09:21

  Hindistan'da barut dolu ananas yiyen fil telef oldu #1

  Hindistan'ın Kerala eyaletinin Malappuram kentinde karnı aç olan fil, yemek bulmak için yerleşim yerine indi.

  Etrafta dolaşan file ise henüz kimliği tespit edilemeyen kişiler tarafından ananas verildi.

  AĞZINDA BARUT PATLADI

  Fil, verilen ananası yemeye başladı. Ancak ananasın içine daha önce koyulan barut, aniden filin ağzında patladı. Ağzı alev alev yanmaya başlayan fil, yan tarafta bulunan nehre indi.

  Hindistan'da barut dolu ananas yiyen fil telef oldu #2

  KURTARILAMADI

  İhbar üzerine Hindistan Orman Bakanlığı'na bağlı ekipler, olay yerine gelerek fili kurtarmak için çalışma başlattı. Ekipler, 2 fili nehre indirerek, zarar gören fili kurtarmaya çalıştı. Ancak fil, bulunduğu yerden çıkarılamadı.

  İnsanların verdiği barut dolu ananası yiyen fil, nehrin ortasında telef oldu.

  Hindistan'da barut dolu ananas yiyen fil telef oldu #3

  GEBE OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

  Malappuram kenti orman yetkilisi Mohan Krishnan, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Ölen fil yem için köye girmişti. Gebeydi. Yaklaşık 18-20 ay sonra doğum yapacaktı. Ancak o köy yolunda gezerken birileri ona bir ananas verdi. Gebe fil belki insanlara inanmıştı. Verilen ananası yemeye başladı. Ancak kısa bir süre sonra fil, ağzında olan patlama ile fil gözyaşı dökmeye başladı. Belki bu gözyaşı kendisi için değildi. Onun içinde olan o yavru fil içindi." ifadelerini kullandı.

  Hindistan'da barut dolu ananas yiyen fil telef oldu #4

  "ÖYLE BİR PATLADI Kİ, AĞZININ BÜYÜK BİR KISMI YANDI"

  Krishnan, "Filin ağzında öyle patladı ki dili ve ağzının büyük bir kısmı yandı. Fil sokaklarda geziyordu. Bize zarar vermedi. Ama biz onu öldürdük. Rahatlamak için yanındaki Velia Nehri'ne inmişti. Biz çok çabaladık ama onu kurtaramadık. 27 Mayıs saat 16.00 gibi insanların insansızlık davranışı yüzünden gebe fil son nefesini verdi. Öldükten son onu yanındaki bir ormanda toprağa verdik." dedi.

  HALK TEPKİ GÖSTERDİ

  Öte yandan yaşanan bu olay, ülkede tepkilere neden oldu. Hayvanseverler ve vatandaşlar olayı kınayarak, filin ölümüne neden olan kişinin bulunarak tutuklanmasını talep etti.

  Görüş Bildir